Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelli çiftin sosyal medya aşkı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde sosyal paylaşım sitesinde tanışıp aşık olan engelli çift dünya evine girdi.

Giriş Tarihi: 26.5.2014 14:24
Abdullah Sığar ve Senem Göz yaklaşık 3 yıl önce Facebook'ta tesadüfen tanıştılar. O sıralarda İskenderun Engelliler Spor Kulübünde iken Gaziantep Engelliler Spor Kulübüne transfer olan ve Gaziantep'te çalışan Abdullah Sığar, ilk andan itibaren Facebook arkadaşı Senem Göz'e aşık oldu ve evlenmeyi kafasına koydu. Yaklaşık 3 ay sonra da evlenme teklif etti. Senem bu teklifi reddetti. Abdullah yılmadı. Bir süre sonra tekrar aynı teklifle Senem'e ulaştı. Senem yine reddetti.

Abdullah Sığar hem aşıktı hem evlenmeyi kafasına koymuştu ve yine teklif etti yine ret cevabı aldı.İskenderun'a taşınan, çalışmaya başlayan, engelli spor kulübü sporcusu olan Abdullah Sığar bir kez daha ısrarla teklifini tekrarladı. Ama biraz sertleşerek "Ya toprağın olacaksın ya benim" dedi. Senem Göz, Abdullah Sığar'ın ısrarlarına daha fazla dayanamayarak teklifi kabul etti ve aileler devreye girdi. Aileler tanıştı, kız istendi, söz kesildi, sonra nişan yapıldı ve düğüne sıra geldi.

Maddi sıkıntı çektikleri için, devletin engelli çiftlere düğün kredisi verdiği düşüncesiyle yardımcı olması için Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu'ya başvurdular. Başkan Vurucu olumlu cevap verdi ama onun aklında kredi çekmeleri değil kendisinin destek olması vardı. Genç çifte bu fikrine söylemedi ama gereken desteği sağladı. Ve bu destekle Abdullah ve Senem yaşamlarını güzel bir düğün töreni ile birleştirdiler. Genç çift Belen ilçesi Sarımazı Mahallesi'nde bulunan İssume Sitesi çay bahçesinde dünya evine girdiler.

Huzurlu bir hayat istediklerini parada gözlerinin olmadığını belirten çift, önemli mesajlar verdiler. İnsanların evlenebilmeleri ve evliliği sürdürebilmeleri için engellerin önemli olmadığını önemli olanın yürekli olabilmek olduğunu belirten Senem-Abdullah Sığar, "Çiftlerin bir birlerine saygı duyabilmeleri bence en önemlisidir. Engel ailelerin beyninde oluyor bizim ailelerimiz bizim engellerimizi görmüyorlar biz kendimizi engelli olarak görmüyoruz. Bir çok engelli insan var bedensel sağlığı yerinde olup da düşünce yönünden engelli olan, o yüzden engelli diye ayrım yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz" dediler.Her ikisi de küçük yaşlarda geçirdikleri rahatsızlıklar nedeniyle bacaklarından engelli olan Abdullah ve Senem çifti hayatlarının en mutlu gününde dans ettiler oynadılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli çiftin sosyal medya aşkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN