Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava durumu

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 29.5.2014 07:32 Güncelleme Tarihi: 29.5.2014 07:42
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın güney ve batısı, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı, Göller yöresi, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Diyarbakır, Siirt, Batman ve Sakarya çevrelerinin, zamanla Ege ile İstanbul, Zonguldak ve Düzce çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kars, Ağrı ile Erzurum ve Erzincan'ın kuzey çevrelerinde, akşam saatlerinden itibaren Edirne ve Çanakkale ile İzmir'in kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Erzincan çevrelerinde sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:
İç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, akşam saastlerinden itibaren doğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ve Ege'de kuvvetli (30-70 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların;; öğle saatlerinden sonra Kars, Ağrı ile Erzurum ve Erzincan'ın kuzey çevrelerinde, akşam saatlerinden itibaren Edirne ve Çanakkale ile İzmir'in kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren güney ve batısı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren Edirne ve Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren güney kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-70 km/s)esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren güney kesimleri ile gece saatlerinde bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde İzmir'in kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Öğle saatlerinden sonra bölge genelinde batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Göller yöresinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, ilk saatlerde Ankara çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra bölgenin batı kesimleri ile Kırıkkale, Kayseri ve Niğde çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Bayburt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kars ve Ağrı ile Erzurum ve Erzincan'ın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Erzincan çevrelerinde sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, doğusunun çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinin kısa süreli ve yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN