Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava durumu

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 30.5.2014 07:52 Güncelleme Tarihi: 30.5.2014 07:54
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre: Yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına giren ülkemizde kuzey, iç ve batı kesimlerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Marmara, Kuzey ve iç Ege, Batı Karadeniz, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Çorum ve Kırıkkale'nin kuzey çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun doğu kesimlerinde artmaya devam etmesi, batı kesimlerde 3 ila 6 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Ülke genelinde güney ve güneybatı yönlerden esecek rüzgarın, bugün (Cuma) Marmara ve Kuzey Ege'de kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), Güney Ege ve İç Anadolu'nun güney ve batısında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Marmara, Kuzey ve iç Ege, Batı Karadeniz, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Çorum ve Kırıkkale'nin kuzey çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Yurdun batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden esecek olan rüzgarın bugün(Cuma) Marmara ve Kuzey Ege'de kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), Güney Ege ve İç Anadolu'nun güney ve batısında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımında aksamalar, çatı uçması, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, yer yer çok bulutlu; bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bugün (Cuma) öğle saatlerinde itibaren bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bu gece saatlerine kadar güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/sa.), yer yer kısa süreli fırtına (50-70 Km/sa.) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu; bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bugün (Cuma) güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 Km/sa.) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Cuma) Batı Akdeniz'in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; kuzeybatısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Ankara, Çankırı, Eskişehir ve Kırıkkale'nin kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bugün (Cuma) güney ve batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 Km/sa.) eseceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu; bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde Çorum çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Erzincan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN