Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşinin elini ölüm bıraktırdı

Konya'da iki kez kök hücre nakli olmasına rağmen kemik iliği kanseri tekrarlayan Ekrem Serdar Işık, hayatta kalma mücadelesini kaybetti.

Giriş Tarihi: 5.6.2014 11:54
Ekrem Serdar (50) ile Ayşe Işık (42) çifti, 21 yıl önce hayatlarını birleştirdi. İki çocuğu olan Ekrem Serdar Işık'a 11 yıl önce teşhisi konulan kemik iliği kanseri nedeniyle iki kez kök hücre nakli yapıldı. Ancak hastalığı yineleyen ve durumu gün geçtikçe kötüye giden Işık, dört yıl önce de haftanın 3 günü 4'er saat diyalize bağlanmaya başladı.

Bu dönemde pozitif enerjisiyle kocasını hep ayakta tutmaya çalışan Ayşe Işık, eşini hiç yalnız bırakmadı. Işık, "bir şey olur" diye başından hiç ayrılmadığı eşine adeta bir bebek gibi bakıyordu.

HASTALIĞININ EN ÖNEMLİ İLACI "HAYAT ARKADAŞI"

Sağlık problemlerine rağmen mutlu olmayı başarmış olan Işık çifti, her seferinde birbirlerine olan sevgilerini dile getiriyordu. Ancak rahatsızlığı ilerlediği için vücut değerleri düşen Işık, kaldırıldığı hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Hayatını kaybetmeden günler öncesinde verdiği röportajda Ekrem Serdar Işık, eşine olan sevgisini, "Eşim benim için çok büyük nimet. Hastalık zor, aylarca hastanelerde yatıyor, vücutta çeşitli arızalar oluşuyor, acı çekiyorsunuz. Buna çok şükür. Hastalığımın en büyük ilacı eşim. Hayat enerjim, onsuz kendimi eksik hissediyorum" şeklinde ifade etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşinin elini ölüm bıraktırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN