Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlülerin "uyuşturucu" davası

Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Engin Günaydın, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Rıza Kocaoğlu ve Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de aralarında bulunduğu 53 kişinin "uyuşturucu ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından yargılanmasına devam edildi.

Giriş Tarihi: 6.6.2014 16:26
Oyuncular Engin Günaydın, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Rıza Kocaoğlu ve Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de aralarında bulunduğu 53 kişinin, "uyuşturucu ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından 2 ila 38 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, 11 tutuklu sanığın yanı sıra oyuncular Hakan Yılmaz, Sarp Apak, Şahin Irmak, Murat Eken, Cemil Büyükdöğerli, Gökçe Özyol, Duygu Yetiş ve Erdem Baş ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de aralarında bulunduğu 30'u aşkın tutuksuz sanık katıldı. Kenan İmirzalıoğlu ve Ersin Korkut'un mahkemeye sağlık raporu sundukları için duruşmaya gelmedikleri öğrenildi.

Oyuncular Rıza Kocaoğlu ve Murat Yıldırım'ın da katılmadığı duruşmada, sanıkların savunmalarının alınmasına devam edildi.

Savunmasını yapan Cemil Büyükdöğerli, uyuşturucu kullandığını ancak iddianamede belirtilenin aksine oyuncu Engin Altan Düzyatan'a uyuşturucu temin etmediğini belirterek, "Ağustos ayından beri hiç uyuşturucu kullanmadım. Hayatımın akışı da değişti. Tedavi olmak istiyorum" dedi.

"Depremden sonra başladım"


Oyuncu Gökçe Özyol da sadece uyuşturucu kullandığını, uyuşturucu ticaretiyle ilgili en ufak bir fikri olmadığını ifade ederek, "Dolapdere tarafında sokakta satan insanlardan 80-100 liraya uyuşturucu alıyordum, esrar kullanıyordum" diye konuştu.

Kocaeli'de 1999'da meydana gelen depremde kurtarma çalışmalarına katıldığını söyleyen Özyol, "O çalışmalardan sonra psikolojim bozuldu ve uyuşturucuya başladım. Gözaltına alındıktan sonra uyuşturucu kullanmayı bıraktım. Tedavi olmayı isterim ancak kendi kendime de başarırım. Çok göz önünde bir iş yaptığımız için çok yakın çevrem dışında kimse uyuşturucu kullandığımı bilmez. Polisler geldiğinde uyuşturucu sehpanın üzerindeydi. Polislere de ben gösterdim" ifadelerini kullandı.

Savunma yapan Duygu Yetiş de denemek amacıyla yurt dışında bir kez uyuşturucu kullandığını ve Türkiye'de de bir kere almasının ardından yakalandığını söyledi.

Şarkıcı Koray Candemir ile yaptığı telefon görüşmesi kayıtlarının sorulması üzerine Yetiş, Candemir'in erkek arkadaşı olduğunu ve uyuşturucuyla ilgili olduğu iddia edilen konuşmalarının cinsel içerik barındırdığını ifade etti.

Sanıklardan Erdem Baş da uyuşturucu kullanmadığını ve kimseye temin etmediğini söyledi.

Duruşmaya ara verildi.

Sanıkların arasında yarım saat oturdu

Bu arada, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın büyük salonunda yapılan duruşmaya katılan bir kişi, sanıkların bulunduğu alana geçerek duruşmayı izlemeye başladı. Sanıklar, avukatlar, izleyiciler, mahkeme çalışanları ve jandarma görevlilerinin tanımadığı bu kişi, duruşmayı yaklaşık yarım saat izledikten sonra salondan ayrıldı.

Gazetecilerin, "Bu davanın sanığı mısınız?" diye sorduğu bu kişi, "67 yaşında olduğunu ve merak ettiği için hayatında ilk kez bir duruşmaya katıldığını" söyleyerek, buradan uzaklaştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlülerin "uyuşturucu" davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN