Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinayetin nedeni 'aşk üçgeni'

Prof. Dr. Ahmet Gülce, aynı kadınla ilişki yüzünden kavga ettiği doçentin "Ben bekârım. Sen evlisin. Seni YÖK'e şikayet ederim" demesi üzerine öfkeylec inayeti işlediğini söyledi

Giriş Tarihi: 7.6.2014
Konya'da önceki gün üniversitedeki odasında cesedi bulunan, Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Çevre Teknolojisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi 42 yaşındaki Doç. Dr. Celalettin Özdemir cinayetine ilişkin sır perdesi aralandı. Bıçakla işlenen cinayetin detayları ortaya çıkmaya başladı. 6 ay önce boşanan 2 çocuk babası Doç. Dr. Özdemir'den 2 gün haber alamayan yakınları, fakülte yetkililerine bilgi verdi. Özdemir'in, Alaeddin Keykubat Kampusu Mühendislik Fakültesi binasındaki odasına giden görevliler içeriden gelen bir koku duydu. Kilitlendiği belirlenen kapı, çilingir yardımıyla açıldı. Kanlar içinde bulunan Doç. Özdemir'in boğazının kesildiği ve karnından bıçaklanarak öldürüldüğü saptandı.

"ÜSTELİK KARIN DA DEKAN..."
Soruşturma başlatan polis, aynı fakültenin Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Gülce'nin de iki gündür evine ve üniversiteye uğramadığını belirledi. Cesedin bulunması üzerine polisin kendisini aradığını öğrenen Gülce, önceki gün öğleden sonra adliyeye giderek teslim oldu. Suçunu itiraf eden Prof. Gülce ve tanıkların ifadelerine göre, cinayetin nedeninin aynı fakültede görev yapan bir sekreterle yaşanan aşk üçgeni olduğu belirlendi. İddiaya göre olay şöyle gelişti: Aynı kadına aşık olan iki isim, bir süredir bu nedenle husumetliydi. Prof. Dr. Ahmet Gülce, pazartesi saat 17.15'de Doç. Özdemir'in odasına giderek kapıyı kilitledi. Tartışmada Doç. Özdemir, "Ben eşimden ayrıldım, bekârım. Sen evlisin, üstelik karın da dekan. Bu olayı sürdürürsen seni üniversitede rezil ederim. YÖK'e şikayet ederim" dedi.

"SANA 80 BİN LİRA YEDİRDİM"
Öfkelenen Prof. Dr. Gülce, yanında getirdiği bıçak ile Özdemir'in önce boğazını kesti sonra da bıçakladı. İddiaya göre, cinayetin ardından önce evine gidip kıyafetini değiştiren Gülce "Ne oldu" diye soran dekan eşine "Üzerime kimyasallar sıçradı" dedi. Gülce, 2 gün boyunca otelde kaldı. Kaldığı otelde sekreterle buluşan Gülce "Sana 80 bin lira yedirdim, bana biraz para ver" dedi. Sekreter ise 'param yok' diye otelden ayrıldı. Prof. Gülce'nin itiraflarının ardından sekreter gözaltına alındı. Evli olan sekreterin, olaydan 15 gün önce, zanlı Prof. Gülce'nin eşi, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce'nin imzaladığı görevlendirme yazısıyla başka bir fakülteye gönderildiği ortaya çıktı. Öte yandan Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü de, olayla ilgili idari soruşturma başlattı. Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreninin ertelendiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinayetin nedeni 'aşk üçgeni'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN