Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Edremit-Almanya uçuşları başladı

Balıkesir'in Edremit Körfezi ile Almanya arasında doğrudan uçak seferleri başlatıldı.

Giriş Tarihi: 8.6.2014 16:23
Almanya'nın Düsseldorf kentinden Edremit Koca Seyit Havalimanı'na inen ilk uçak törenle karşılandı. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile Almanya'nın Düsseldorf kenti arasında karşılıklı direkt uçak seferleri başlatıldı. Düsseldorf'tan gelen ilk uçak havalimanında Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, diğer komşu ilçelerin kaymakamları, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Körfezi'ndeki diğer belediye başkanları, Ticaret Odası ve Borsası yetkilileri ve turizmciler tarafından karşılandı.

Düsseldorf'tan 140 yolcusuyla gelen uçak, havalimanı apronuna, su köprüsü gösterisi eşliğinde alındı. Gelenler, halk oyunları ekiplerince karanfillerle karşılanırken, uçak 82 yolcusuyla Almanya'ya geri havalandı. Edremit Belediye Başkanı Saka, 'Edremit artık ulaşılamayan kent olmaktan çıktı, kolay ulaşılabilen kentlerden birisi haline geldi. Hava yolu trafiğinin uluslar arası uçuşlara başlaması ile ilçemizin ve bölgemizin turizm başta olmak üzere sosyal ve kültürel alanda hızla gelişmeye ve büyümeye başlayacağına inanıyorum. Bu uçuşların başlamasına katkı koyan herkese teşekkür ediyorum' dedi.

Öger Türk Tur tarafından organize edilen seferlerin, 31 Ekim'e kadar her hafta yapılacağı, Düsseldorf'tan her hafta Cuma günleri 15.30'da kalkacak uçağın aynı gün Edremit'ten 19.55'te geri döneceği bildirildi. Öger Türk Türkiye Operasyon Direktörü Aykut Öger, Düsseldorf çevresinde Balıkesirlilerin fazla olmasından dolayı böyle bir organizasyon yaptıklarını dile getirerek, "Bu bölgede gurbetçi vatandaşlarımızın çokluğu bizim için önemliydi. Bunun için Edremit'i tercih ettik. Uçuşlarımız bugün başladı. 31 Ekim'e kadar devam edeceğiz. İlgi, beklediğimizden bile çok iyi. Uçuşların doluluğundan çok memnunuz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edremit-Almanya uçuşları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN