Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'O odada bir aradaydık'

Giriş Tarihi: 8.6.2014
Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesindeki yasak aşk üçgeninde yaşanan cinayetin ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor. İddiaya göre, evli sekreter Asuman S. (35), fakülte dekanı Handan Gülce'nin eşi olan Prof. Dr. Ahmet Gülce ile aşk yaşarken, bir süre önce de Doç. Dr. Celalettin Özdemir ile birlikte olmaya başladı. Bir ay önce sekreterin telefonunda Ahmet Gülce ile aşk mesajlarını gören Doç. Dr. Celalettin Özdemir, durumu öğrenince iki öğretim üyesi tartıştı. Prof. Gülce yakalandıktan sonraki ifadesinde de "Olay sırasında sekreter hanım da yanımızdaydı. Ben Celalettin Özdemir ile tartışmaya başlayınca odadan çıktığını hatırlıyorum. Celalettin Özdemir, 'seni YÖK ve üniversiteye şikâyet edip rezil edeceğim' deyince kendimi kaybettim. Odanın kapısını kilitledim ve ardından olay yaşandı" dedi.

KAVGAYI PERSONEL DE DUYDU

Bu arada cinayetten önceki tartışmanın, üniversite personeli tarafından da duyulduğu ortaya çıktı. İddiaya göre bazı hizmetliler verdikleri ifadede, "Çok yüksek sesle tartışıyorlardı. Ancak Celalettin Özdemir çok sert ve otoriter mizaçlı olduğu için korkup odaya giremedik. Daha sonra sesler kesilince biz de oradan ayrıldık" dediler. Celalattin Özdemir'in 2 ay önce eşinden ayrıldığı, evli ve 1 çocuk annesi olan sekreterin de daha öncede erkeklerle ilgili dedikodulardan dolayı görev yerinin iki kez değiştiği öğrenildi. Olaydan önce de fakülte dekanı Handan Gülce'nin kulağına sekreterin farklı erkeklerle ilişkisi olduğuna dair dedikodular geldiği ve bunun üzerine yönetime yazdığı yazı ile başka fakülteye gönderilmesini istediği, görev yeri değişikliğinin de olaydan önceki cuma günü kesinleştiği belirlendi.

"ANAHTARI BIRAK, DEFOL"
Prof. Dr. Ahmet Gülce'nin fakülte dekanı olan eşi Handan Gülce "Eşimle sekreterin ilişkisinden haberim yoktu. Olay günü evde kanlı elbiselerini saklamaya çalıştı. Ben kavga ettiğini düşünerek 'anahtarları bırak ve defol git' dedim" dedi. Profesörün ilk geceyi otoparkta aracında geçirdiği ardından yerleştiği otele sekreteri çağırarak, hesap numaralarını verip, "Senin için bankalardan çektiğim paraları öde" dediği belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'O odada bir aradaydık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN