Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıklı yaşam için yürüdüler

Giriş Tarihi: 9.6.2014

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Beyoğlu Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyor" etkinliğine katılarak vatandaşlarla birlikte spor yaptı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "sağlıklı birey, sağlıklı aile ve sağlıklı toplum" gibi artık "sağlıklı şehirler" ifadesinin de kullanıldığını kaydetti. "Beyoğlu Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyor Projesi" kapsamında Hasköy Sahili'nde düzenlenen etkinliğine katılan Müezzinoğlu, 9 yaşındaki torunu Yusuf Selim Sobacı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve vatandaşlarla birlikte parkurda yürüyüş yaptı, ardından da bisiklete bindi. Vatandaşlarla kahvaltı yapan Müezzinoğlu konuşmasında, Temizlenen Haliç'te spor ve kahvaltı yapabilme ortamını sağlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek, Haliç'in 5 yıl sonra çok farklı bir dönüşümü ve değişimi yaşayacağını anlattı.

'SAĞLIKLI ŞEHİRLER' DÖNEMİ
Bakanlık olarak bu yılı sağlıklı yaşam ve hareket yılı ilan ettiklerini belirten Müezzinoğlu, "Sağlıklı su, sağlıklı sokaklar, yeşili, doğal çevreyi korumak belediyeyi ilgilendirir. Artık 'sağlıklı birey, sağlıklı aile ve sağlıklı toplum' diyoruz ama 'sağlıklı şehirler' de diyoruz. İnşallah, sağlıklı şehir özelliğini taşıyan belediyelerimize sağlıklı belediye bayrağı vereceğiz" dedi. Türkiye'de her 3 kişiden birinde obezite görüldüğünü ifade eden Müezzinoğlu, "Obeziteye karşı mücadelede, yalnız yaza girerken 'fiziğim düzelsin, yazın daha çok sokağa çıkıyorum' şeklindeki mevsimsel bir diyet programını asla tavsiye etmiyoruz. Ömrü sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşayabilmek için her türlü tedbiri alabilmek kendi elimizde. Aldığımız her nefesin sağlıklı ve temiz olması gerekir" diye konuştu. Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da, 12 noktadaki semt konaklarını spor yapılabilecek mekanlara çevirdiklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıklı yaşam için yürüdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN