Aşk üçgeni herkesi yaktı

Selçuk Üniversitesi'ndeki cinayetin odağında yer alan sekreter Asuman S. işten çıkarıldı. Cinayet zanlısı Ahmet Gülce'nin mühendislik fakültesi dekanı olan eşi ise istifasını verdi

Giriş Tarihi: 10.6.2014
Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'ndeki aşk cinayetinin odağındaki evli ve bir çocuk annesi sekreter Asuman S. ilk iş gününde mazeretsiz olarak işe gelmediği gerekçesiyle kovuldu. Rektör de katil zanlısı profesörün, fakülte dekanı eşinin istifasını istedi. Geçen hafta Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Gülce, aynı fakültede öğretim üyesi olan Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i çalışma odasında boğazını keserek ve karnından iki kez bıçaklayarak öldürdü. İddiaya göre olayın odağında, iki öğretim üyesinin de âşık olduğu sekreter Asuman S. vardı. Kavga sırasında cinayetin yaşandığı odada bulunduğu ortaya çıkınca gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Asuman S. dün, hiçbir mazeret bildirmeden turizm fakültesindeki işine gitmedi. Bunun üzerine rektörlük, 28 yaşındaki Asuman S.'nin görevine son verildiğini açıkladı.

REKTÖRÜN TALEBİ
Katil zanlısı profesörün dekan eşi Prof. Dr. Handan Gülce'nin istifası, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel tarafından istendi. Cinayetten bir gün sonra henüz yakalanmadan dekanlık kanalı ile emekliliğini isteyen Ahmet Gülce'nin talebinin ise Sosyal Güvenlik Kurumu'na bildirildiği öğrenildi. Üniversiteyi sarsan cinayetin ardından şüpheli sıfatıyla ifade veren Prof. Dr. Handan Gülce dün rektörlüğe istifasını sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşk üçgeni herkesi yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN