Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hemşire okulu birincisi

Giriş Tarihi: 10.6.2014

Fethiye Sağlık Yüksek Okulu'ndan bu yıl mezun olan 103 hemşire arasında, okul birincisi bir erkek oldu. 9 yılda 539 mezun veren okulun ilk erkek birincisi, plaketini rektörün elinden aldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne bağlı Fethiye Sağlık Yüksek Okulu'ndan mezun olan 32'i erkek, 71'i de kız 103 hemşire daha sağlık ordusuna katıldı. Ancak bu yıl bir de ilk yaşandı ve okul birincisi bir erkek oldu. Fethiye Sağlık Yüksek Okulu'nda düzenlenen ve üniversitenin rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, okul müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sülün, öğretim görevlileri ve velilerin katıldığı mezuniyet töreninde okul birincisi Zafer Çıkat yaş kütüğüne ismini çakarken, plaketini de rektör Harmandar'ın elinden aldı. Okulun 2'ncisi Elif Meriç ve 3'üncüsü Nevruz Bizim de plaketlerini alkışlar arasında aldı. Hemşirelik andının okunmasının ardından halk oyunları ekibi bir gösteri sundu.

'ÇOK ÇALIŞTIM, BAŞARDIM'
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, "Sağlık ordusunun yeni neferlerine aldığınız bu diplomayı en iyi şekilde kullanacağınıza eminiz" dedi. Okul müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sülün de "Okulumuz 103 yeni hemşire ile 9 yılda 539 mezun vererek sağlık ordusuna katmıştır" diye konuştu. Heyecanlı olduğu gözlenen okul birincisi Zafer Çıkat ise "Çok çalıştım ve başardım. Hemşire denince kadınlar akla geliyor ama ben bu meslekte erkeklerin de en az kadınlar kadar başarılı olacağına inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hemşire okulu birincisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN