Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaçak hafriyata karşı tek başına

Beykoz'daki evinin karşısına hafriyat ve moloz getirip döken plakasız kamyonları tek tek not ederek suç duyurusunda bulunan Sevgi Konuk tehditlere rağmen boyun eğmediğini söyledi

Giriş Tarihi: 10.6.2014
İstanbul Beykoz'da yaşayan doğasever bir kadın ve 5 köpeği, plakasız kamyonlarla kaçak hafriyat dökenlere karşı mücadele ediyor. Mahmutşevketpaşa Köyü'nde oturan Sevgi Konuk, evinin karşısına plakasız kamyonlarla getirilip dökülen hafriyat ve molozlardan rahatsızlık duyarak kamyoncuları ve arsa işgalcilerini uyardı. Devlet arazisi olarak görünen yerde gerçekleşen yasadışı hafriyat dökümünün doğaya zarar verdiğini dile getiren Konuk, tüm tehditlere rağmen boyun eğmedi. Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

400 KAMYONU TEK TEK YAZDI

Konuk, doğaya verilen zararın önünde tek başına durmaya çalışıyor. Gece-gündüz kaçak şekilde moloz bırakan kamyonların izini süren Konuk'un en büyük yardımcısı ise köpekleri... Kaçak hafriyat dökenleri haber veren köpeklerinden bahseden Konuk, "Benim 5 köpeğim var. Kamyonlar gece gündüz evin yanından geçerken mutlaka havlayarak ses çıkarıyor. Ben de bu sırada uyuyorsam, başucumda duran defterime uyanıp saati not alıyorum. Bıkmadan usanmadan bunu aylarca yapmaya devam ettim" dedi. Köyde doğayla iç içe bir yaşam sürmek amacıyla ev kiralayan Konuk, oturduğu evin karşısında moloz ve hafriyat döküldüğünü tespit etti. Alana giriş çıkış yapan kamyonları tek tek kayıt altına almaya başladı. 15 Şubat'ta 10.56'da iki küçük kamyon girişi ile başlayan liste, 11 Mayıs'ta 09.30 civarında gelen iki kamyonla son buldu. Bu süreçte yaklaşık 400 adet küçük ve büyük kamyonun dakika dakika alana gelip moloz bıraktığını belirten Konuk, hiçbirisinde plaka olmadığını görerek şüphelendi.

KÖPEKLER İŞBAŞINDA...

Kiracı olduğu evde yalnız yaşayan Konuk, gece gündüz çeşitli saat dilimlerinde gelip moloz bırakan plakasız kamyonları köpekleri sayesinde kayıt altına aldı. Mücadelesinde köpeklerinin çok yardımcı olduğunu belirten Konuk, "Benim 5 köpeğim var. Kamyonlar gece gündüz evin yanından geçerken mutlaka havlıyorlar. Ben de bu sırada uyuyorsam, başucumda duran defterime uyanıp saati not alıyordum. Bıkmadan usanmadan bunu aylarca yapmaya devam ettim" dedi. Kamyonların moloz dökmelerine yardımcı olan ve derme çatma bir barakada kalan A.B.'den şikâyetçi olan Konuk, söz konusu kişinin telefonla kendisini tehdit ettiğini ve cinsel içerikli sözler ederek küfrettiğini söyledi. Konuk, konuyu detaylarıyla anlatan bir dilekçeyi savcılığa verdiğini de kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak hafriyata karşı tek başına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN