İşte Asuman gerçekleri

Aşk üçgeninin merkezinde yer alan Asuman S. ifadesinde doçentle ilişki yaşadığını söyledi. Evli sekreter, zanlı ile birlikte olmadığı için telefonda tacize uğradığını iddia etti

Konya Selçuk Üniversitesi'nde cinayetle biten aşk üçgeninin merkezinde bulunan 28 yaşındaki sekreter Asuman S.'nin ifadesinin detaylarına SABAH ulaştı. 5 yıl önce ikinci evliliğini yapan bir çocuk annesi Asuman S. eczanede kalfa olarak çalışan eşinden 4 aydır ayrı yaşadığını belirtti. Öldürülen doçentle ilişki yaşadığını kabul eden Asuman S. şunları söyledi: "4 ay boyunca Celalettin hocayla duygusal ilişki yaşadık. O sırada ben eşimle ayrıydım. Ahmet hocayla aramızda bir şey geçmedi. Ahmet hoca okulda benim yanıma geldi ve benimle birlikte olup olamayacağını sordu. Olumsuz yanıt alınca telefonumu bulmuş. Sürekli mesajlar göndermeye başladı. İstemediğim halde başka bir bölümde görevlendirildim. Buna rağmen Handan hanımla vedalaşmak için o gün fakülteye gittim. Odasında yoktu. Daha sonra Ahmet hocanın odasına gittim. Odada o sırada oğlu vardı. 'Babana selam söyle' deyip çıktım.

'ZEHİR VERDİ DERİM'
Ayrılırken Handan hocayla birlikte odadan çıkıyorlardı. Bu sırada Ahmet hocanın yanına yaklaştım. Bana 'Senin Celalettin'i öldürdüm' dedi. Ama bu sırada gülüyordu. Ben de ciddiye almadım. Çünkü Ahmet hoca sürekli espri yapan bir kişiliğe sahipti. Daha sonra Celalettin hocanın odasına gittim. Kapının kilitli olduğunu gördüm. O gün öğle yemeğini Celalettin hoca ile birlikte yemiştik." Önceki gün üniversitedeki görevine son verilen Asuman S. ifadesinde "Daha önce 8 bin lira kredi borcum vardı. Onu Ahmet hoca ödemişti. Olay günü 18.00 sıralarında annemin evine gittim. Ahmet hoca annemin evinin oraya geldi. Orada arabaya bindik. Elinde, yüzünde çizikler yoktu. Orada konuştuk. Sonra beni otele çağırdı. Resepsiyonda buluştuk. Benden 80 bin lira istedi. Vermezsem 'Celalettin'in pastasının içine ilaç katarım, kocan eczanede çalıştığı için ilacı da senden aldığımı söylerim' dedi. Ben de 'ne yaparsan yap' dedim. Onunla hiç birlikte olmadım. Bana taciz mesajları gönderiyordu. Celalettin beyin masasında her zaman kılıç gibi bir bıçak vardı. Muhtemelen Ahmet hoca da onun için elinde bıçakla gitmiştir" dedi. Kocasıyla 3-4 hafta önce barıştıklarını söyleyen sekreter Asuman S.'nin, "Eşimle barıştıktan sonra da Celalettin hocayla yüz yüze ve telefonla görüşmelerimiz devam etti" dediği öğrenildi.

AKADEMİK CİNAYET ŞOKE ETTİ

Türki ye'de şok etkisi yaratan cinayet geçen perşembe günü ortaya çıktı. Kendisinden haber alınamayan Selçuk Üniversitesi Çevre Mühendisliği Fakültesi'nde görevli Doç.Dr. Celalettin Özdemir (42) fakültedeki odasında boğazından ve karnından bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. 6 ay önce eşinden ayrılan iki çocuk babası doçentin katil zanlısı olarak aynı fakültenin Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Gülce gözaltına alındı. Prof. Gülce ve doçentin aynı fakültede görevli sekreter yüzünden tartıştığı ortaya çıktı. Asuman S.'nin olaydan 15 gün önce, zanlı profesörün dekan eşinin imzaladığı görevlendirme yazısıyla başka fakülteye gönderildiği belirlendi.

'DOÇENTLE İLİŞKİSİNİ DUYUNCA BAŞKA BÖLÜME GÖNDERDİM'

Dekanlık görevinden istifa eden Prof. Dr. Handan Gülce Selçuklu ilçesindeki lüks sitelerden birinde bulunan evine kapandı. SABAH'ın sorularını yanıtlayan Handan Gülce, üniversitede öğretim üyesi olarak çalışmaya devam edeceğini söyledi. Psikolojisinin bozulduğunu belirten Gülce, "Sekreter Asuman S. ile Doç. Dr. Celalettin Özdemir'in arasında duygusal ilişki olduğu üniversite içerisinde konuşuluyordu. Bu ilişki benim de kulağıma geldi. Ben Asuman'ı uyararak, yaşadığı ilişkiden haberim olduğunu söyledim. Ancak ilişkinin devam ettiğini duyunca Asuman'ın yerini değiştirmeye karar verdim. Hemen yazı yazarak başka bölüme gönderdim. Asuman ile eşim arasındaki duygusal ilişkiden haberim yoktu. Hiçbir şekilde de böyle bir duyum almadım. Bir eş olarak böyle bir ilişkiye asla izin vermezdim. Yaşanan olaylar karşısında çok sarsıldım. Ciddi bir bunalım içine girdim. Allah'ın izniyle gerçekler ortaya çıkacak. Haksız ve haklılar ortaya çıkacak. Suçlular cezalarını çekecek" dedi.

'GÖREVİMİ SEVİYORUM'
Görevini ve öğrencilerini çok sevdiğini belirten Handan Gülce, "Görevimi çok seviyorum. Dekanlık görevine tırnaklarımla kazıya kazıya geldim. Hep üniversitem ve öğrencilerim için çalıştım. Bugüne kadar namusum ve şerefim için çalıştım. Bundan sonra da çalışacağım. Çocuklarım ve kendim için hayatıma devam edeceğim" dedi.

EVİNE KAPANDI

Kimya Mühendisliği Fakültesi Dekanı olan Prof. Dr. Handan Gülce önceki gün istifasını vermesinin ardından Selçuklu ilçesindeki evine kapandı. Sorularımızı yanıtlayan Gülce, soruşturmanın ardından, çocukları ve öğrencileri için hayatını sürdüreceğini söyledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Asuman gerçekleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN