Yasak aşka tazminat cezası

Eşinin sevgilisiyle samimi pozlarını bulan kadın 50 bin TL tazminatla boşandı. Nuray T. eşyalarını kullanan hostese açtığı 10 bin TL'lik manevi tazminat davasını da kazandı

Giriş Tarihi: 12.6.2014
İzmir'de yaşayan Nuray T., 22 yıllık eşi Sedat T.'nin kendisine boşanma davası açması üzerine başka bir kadın olduğundan şüphelenerek fotoğraf makinesini inceledi. Pilot olan eşiyle hostes sevgilisi Elif B.'nin çok samimi fotoğraflarını bulan kadın, bu fotoğrafların birçoğunun kendisi olmadığı zamanlarda evlerinde çekildiğini fark etti. Karşı dava açarak fotoğrafları da delil olarak sunan Nuray T.'yi haklı bulan ve eşinin taleplerini reddeden Aile Mahkemesi çifti boşadı. Sedat T.'nin eşine aylık bin 500 lira nafaka, 25'i maddi, 25'i de manevi 50 bin lira tazminat ödemesine karar verildi.

'YATAK ODAMDA BİLE'
Bu kez Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran iki çocuk annesi kadın aynı fotoğrafları delil olarak gösterip, evliliğinin bitmesine neden olan hostes Elif B.'ye tazminat davası açtı. Evli olduğunu bilmesine rağmen eşiyle ilişkiye giren Elif B.'nin kendi yatak odasında, banyosunda ve salonunda oturduğunu, kendisine ait kıyafetleri, takıları ve makyaj malzemelerini dahi kullandığını anlatan Nuray T. bu durumun kendisini ağır bir psikolojik rahatsızlık içine soktuğunu öne sürerek 50 bin lira manevi tazminat istedi. Davayı sonuçlandıran mahkeme hostes Elif B.'nin yasak ilişkisini kanıtlar nitelikte olan fotoğrafların Nuray T'nin mağdur olmasına yol açtığına karar verdi. Hakim Elif B.'yi 10 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasak aşka tazminat cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN