Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Nişanlıma sürpriz için uçuyorum'

Giriş Tarihi: 12.6.2014

Bingöl Havaalanı'na İstanbul'dan haftada 5 gün sefer var. İstanbul'da vatani görevi için bulunan Ahmet Başaran, iki saat uçarak nişanlısına sürpriz yapabiliyor

Bingöl Havaalanı, yaklaşık 120 milyon lira harcanarak12 Temmuz 2013 tarihinde hizmete girdi. Yılda 500 bin yolcu kapasiteli Bingöl Havaalanı'nı geçtiğimiz yıl 5 aylık dönemde toplam 28 bin 411 yolcu kullandı. İstanbul'dan haftada üç gün olarak yapılan seferler şimdi haftada beş güne çıkartıldı. Önümüzdeki dönemde seferlerin her gün yapılması planlanıyor. Fen ve Teknoloji Öğretmeni Ahmet Başaran İstanbul'da vatani görevini yapıyor. Bingöl'e nişanlısına sürpriz yapmak için gidiyor. Başaran "Daha önceden karayoluyla zorlanıyorduk. Havalimanı olmasaydı bu sürprizi yapamayacaktım. Yapanlardan Allah razı olsun. 20-25 saatlik yol yerine bir iki saatte ailenize sevdiklerinize kavuşuyorsunuz. Askeri personelin taşınması ile ilgili indirim de var. Bilet için 118 lira ödedim. Otobüsle gitseydim yolda yiyeceğim yemekle bu fiyata yaklaşırdı. Uçak seferleri aramızdaki mesafeleri yok ediyor, gönüllerimizi birbirine yaklaşıyor" dedi.

ROMA-BİNGÖL 5 SAAT

Uzun yıllardır İtalya'da yaşayan Emin Öztürk ise 2.5 saatlik yolculuğun ardından Roma'dan geldiği Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde Bingöl uçağının kalkışını bekliyor. Öztürk şunları söylüyor: "Daha önce Roma'dan gelirken İstanbul'da bir gece konaklıyor veya yakın bir şehre uçuyorduk. Güvenlik nedenleriyle Diyarbakır ya da Elazığ'da beklemek zorunda kalıyorduk. Evimize varmamız 3 günü buluyordu. Şimdi sabah Roma'dan çıkıp akşam Bingöl'deki eve varıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Nişanlıma sürpriz için uçuyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN