İstanbul dünyaya bağlar!

İstanbul, hava taşımacılığındaki dev atılımlarla dünyanın en önemli transit merkezi olmaya doğru ilerliyor

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Türkiye' de 2003'te yurtdışında 60 noktaya uçuş yapılırken, bu rakam bugün 106 ülkede 254'e ulaştı. Türkiye'de 2013' teki dış hat yolcu trafiği 2012'ye göre yüzde 11.8 artış göstererek 73.4 milyon olarak gerçekleşti. Atatürk Havalimanı, 34.79 milyon yolcu ile dış hat yolcu trafiğinin en yoğun olduğu meydan oldu. THY'nin yaptığı atılımlarla önemli transfer merkezlerinden biri haline gelen İstanbul Atatürk Havalimanı'nda artık Çin'den gelip Afrika'ya, Avrupa'dan gelip Uzakdoğu'ya giden yolcularla daha sık karşılaşılıyor. En çok ülkeye uçuş yapan havayolu unvanlı THY, bu yıl açmayı planladığı 16 yeni hat ile taşıdığı toplam yolcu sayısını 59.5 milyona çıkarmayı hedefliyor.

UGANDA'YA TÜRKİYE ÜZERİNDEN GİTTİ
Argyrıos Gkasıamıs ise İsveç'de yaşayan Yunan bir doktor. Dağ sporu yapmak için Uganda'nın Entebbe kentine giden Gkasıamıs transfer için İstanbul'u seçtiğini belirtti. Gkasıamıs "Uçuş zamanı, bilet fiyatı ve İstanbul'da bekleme sürem çok uygun" dedi.

"HER GÜN 300 NİJERYALI TÜRKİYE'YE GELİYOR"
Emmanuel Tochi Nwaför hem Türk hem Nijerya vatandaşı. 6 yıldır Türkiye'de yaşıyor. Nwaför "THY Afrika seferleri iyi gidiyor. Herkes mutlu. Her gün 300 Nijeryalı Türkiye'ye geliyor. Türkiye iş yapmak için güzel" diye konuştu.

'HA VAN HA AFRİKA'
THY'nin 243'üncü uçuş noktası olan Çad'ın N'djamena kentine giden işadamları Hacı Bayram Şahin ve Selçuk Köse " Artık ha Van ha Afrika. Daha önce neler çektik. İş adamları için direkt uçuş önemli" dedi.

'EKONOMİYİ GELİŞTİRİR'
Ailesiyle birlikte THY'nin Fildişi Sahili'ne uçtuğu Abidjan'a giden işadamı Bora Kılıçoğlu "Direkt uçak olması işadamları için büyük avantaj. Bu hizmetler Türk ekonomisini geliştirir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul dünyaya bağlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN