Türkiye'nin en iyi haber sitesi

St. Petersburg'dan Edirne'ye ölüm takibi

Edirne'de polisin şehit olduğu çatışmadan, ithalat kavgası çıktı. Gürcü grubun, Azeri mafya liderine suikast için Türkiye'ye geldiği anlaşıldı

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Edirne'de 9 Haziran'da yaşanan olayda Bulgaristan, Rusya ve Gürcistan ve Türk uyruklu 5 kişi birbirleriyle silahlı çatışmaya girdi. Tesadüfen aynı sokakta bulunan Edirne Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde (KOM) görevli polis memuru Hüseyin İmrağ (33) olaya müdahale ederken kalbinden vuruldu. Derhal ameliyata alınan polis memuru, doktorların tüm çabalarına rağmen şehit oldu. Biri bacağından vurularak etkisiz hale getirilen 5 şüpheli ise yakalandı. Olayın Azeri ve Gürcülerden oluşan iki mafya grubunun Rusya'ya yapılan meyve ve sebze ithalatında söz sahibi olma kavgasından kaynaklandığı anlaşıldı. Rusya'da tehdit, adam kaçırma, adam yaralama gibi suçlara karışan Gürcülerin kurduğu Rotuguli mafya grubu ile Azerilerden oluşan ve Ali Haydarov'un liderliğini yaptığı grup, Rusya'ya yapılacak sebze ve meyve ithalatını kendilerine yakın şirketlere yaptırmak istiyordu. Ancak taraflar arasında ihtilaf çıkınca Rotuguli grubu, Ali Haydarov'u öldürmeye karar verdi.

EŞİ DÖRT AYLIK HAMİLEYDİ

Rusya'da St. Petersburg'da olduğunu tespit ettikleri Haydarov'u pusuya düşürmek için kente gelen tetikçiler durumu öğrenen polis tarafından yakalandı. Haydarov ve arkadaşları kısa süre önce çeşitli iş bağlantıları için İstanbul'a geldi. Ancak Rotuguli grubu bu ziyareti de öğrendi ve yine suikast için İstanbul'a ekip yolladı. Yeni tetikçilerin geldiğini öğrenen Haydarov ve arkadaşları da izlerini kaybettirmek için Türkiye'deki adamlarıyla birlikte Edirne'ye geçerek bir otele yerleşti. Ama Rotuguli grubu Haydarov ve arkadaşlarının izini Edirne'de de buldu. Otelin önünde pusu kuran Gürcü grup, Azerilere araçlarına binecekleri sırada saldırdı. İlk açılan ateşte bir kişi yaralanırken, bu sırada aynı yerde başka bir kaçakçılık olayıyla ilgili çalışma yapan Hüseyin İmrağ çete üyelerinden birini etkisiz hale getirdi. Eşinin dört aylık hamile olduğu öğrenilen polis memuru Hüseyin İmrağ, önceki gün memleketi İzmir'de gözyaşları arasında toprağa verildi. İşlemleri tamamlanan 3'ü Gürcü, 7'si Azeri 15 kişi adliyeye sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
St. Petersburg'dan Edirne'ye ölüm takibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN