'O intihar edince kendimi vurdum'

Avukat eşini öldürmekle yargılanan Serhat Güney için "ağırlaştırılmış müebbet hapis" istendi. Güney, "Eşim intihar etti. Dayanamadım kendimi vurdum" dedi

Giriş Tarihi: 14.6.2014
İstanbul Kadıköy'de boşanma aşamasında olduğu avukat eşi Fulya Bahçıvanoğlu Güney'i öldürmekle yargılanan avukat Serhat Güney hakkında, 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezası istendi. Serhat Güney ise ifadesinde eşini öldürmediğini savunarak, eşinin olay günü kendileri ile birlikte oturan babası Sefa Güney'e ait ruhsatlı silahı alarak intihar ettiğini, kendisinin de buna dayanamayıp aynı şekilde intihara kalkıştığını iddia etti. Serhat Güney, savcılık ifadesinde şunları söyledi:

"KASTEN ÖLDÜRME " EYLEMİ
"Eşim ile aramızda herhangi bir tartışma ve anlaşmazlık yoktu. Ofisi o işletiyordu. Zaman zaman kendisine yardımcı oluyordum. İşleri nedeniyle sorunlar yaşıyordu, hakkında sahte vekaletten dava açılmıştı. Maddi sıkıntılarımız da vardı. Olay günü, bizimle birlikte kalan babamın silahını evden almış. Ofiste konuşurken silahla intihara kalkıştı. Onu öyle görünce dayanamadım, ben de kendimi öldürmek istedim." Anadolu Adalet Sarayı Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede; eşler arasında anlaşmazlık bulunduğu, ölenin boşanmak istediğini tanıklara ifade ettiği, mevcut delillerle birlikte suçun niteliği itibarı ile Serhat Güney'in eşini silahla "kasten öldürme" eyleminden yargılanması gerektiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'O intihar edince kendimi vurdum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN