Havalar nasıl olacak?

Yurdun büyük bir bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde beklenen yağışlar, öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Bilecik, Sakarya, Eskişehir, Çorum, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde kuvvetli olacak.

Giriş Tarihi: 16.6.2014 10:19 Güncelleme Tarihi: 16.6.2014 10:25
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bir bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde beklenen yağışların; öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Bilecik, Sakarya, Eskişehir, Çorum, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle kuzeyli yönlerden, zamanla güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Yağışların, öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Bilecik, Sakarya, Eskişehir, Çorum, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, yıldırım, dolu, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini bildirdi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (28)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile öğle saatlerinden sonra il geneli yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

İZMİR: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

ADANA: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (30)

Antalya: Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu. (27)

SAMSUN: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu. (26)

ERZURUM: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(23)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde parçalı bulutlu. (36)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bu sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Kütahya ve Afyonkarahisar ile Denizli'nin doğu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

İÇANADOLU: Az bulutlu, yer yer parçalı ve çok bulutlu, Çankırı, Eskişehir, Ankara'nın kuzey çevreleri ile öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğusu ile Konya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (20-50mm) olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar öğle saatlerinden itibaren iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacak.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU:
Az bulutlu, zamanla kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeyi kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batısı yer yer parçalı bulutlu.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN