Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ve mutlu son

Belgrad Ormanları'nda kaybolan 4 yaşındaki Baran, 16.5 saat sonra sağ salim bulundu. Kaybolduğu yerden 4.5 kilometre uzaklıkta uyurken bulunan Baran, ailesine teslim edildi

İstanbul Sarıyer'deki Belgrad Ormanları'na ailesiyle pikniğe giden ve kısa süre sonra ortadan kaybolan 4 yaşındaki Baran için kurtarma ekipleri seferber oldu. Gece boyunca 200 kişilik ekiple ormanlık bölge didik didik tarandı. Endişeli bekleyiş 16.5 saat sonra gelen haberle sevince dönüştü. Kaybolduğu yerden yaklaşık 4.5 kilometre uzaklıkta, ormanlık alanda uyurken bulunan minik Baran, sağ salim ailesine teslim edildi. Gözü yaşlı anne Katibe Çelik, "Öldük öldük dirildik. Bir daha Baran'ın elini hiç bırakmam" dedi.

AKILLARA PAMİR GELDİ
Katibe ve Mehmet Çelik çifti, geçen pazar 4 yaşındaki oğulları Baran ve 2.5 aylık bebeklerini de alıp Batman Dernekler Federasyonu tarafından Belgrad Ormanları'nda düzenlenen pikniğe katıldı. Annesi kardeşi ile ilgilenen küçük Baran, 16.00 sıralarında, esrarengiz şekilde ortadan kayboldu. Ormanlık bölgede bir süre çocuklarını arayan Çelik çifti, sonuç alamayınca önce çevredeki vatandaşlardan yardım istedi ardından polise başvurdu. Hemen AFAD ve AKUT ekipleri durumdan haberdar edildi. Baran'ın piknik alanına çok yakın bir mesafede bulunan su havuzuna düşmüş olabileceğinden şüphelenildi. Geçen nisan ayında, kaybolduktan bir süre sonra Sarıyer'deki evlerinin yanındaki havuzda ölü bulunan 3.5 yaşındaki Pamir Dikdik akıllara gelince Çelik ailesinin endişesi arttı. Ancak bu kez korkulan olmadı. Piknik alanının yakınındaki havuzun boş olduğu görüldü. Oluşturulan kriz masası kayıp Baran'ı bulabilmek için ormanlık bölgenin içlerine doğru yoğunlaştı. İtfaiye ekiplerinin de yer aldığı arama kurtarma çalışmalarına iki otobüs dolusu çevik kuvvet polisi de destek verdi. Yaklaşık 200 kişilik ekiple gece boyunca süren arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

ÇEVİK KUVVET BULDU
Tam ümitler tükenirken sabaha karşı bir çocuk ayakkabısına ait iz bulundu. Profesyonel arama kurtarma ekipleri söz konusu noktaya yönlendirildi. Mutlu haber, Baran Çelik'in kayboluşundan 16.5 saat sonra geldi. Minik Baran, çevik kuvvet ekiplerince, saat 08.30 sıralarında, kaybolduğu yerden yaklaşık 4.5 kilometre uzaklıkta ormanlık alanda uyurken bulundu. Sevinçli haber, hemen telsizle eli yüreğinde bekleyen Çelik ailesine iletildi. Okmeydanı Hastanesi'ne kaldırılan çocuk, gözetim altına alındı. Hastanede tahlilleri yapılan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

'BİR DAHA ELİNİ HİÇ BIRAKMAM'
Baba Mehmet Çelik, aramalar için Baran'ın evden elbisesini getirip köpeklere koklattıklarını anlatırken, "Bir patika yoldan yaklaşık 4.5 kilometre yürümüş. Bir çalılığın kenarına oturmuş. Bizden ayrı kaldığı 16.5 saatlik süre içinde hem korkmuş hem de psikolojisi bozulmuş. Bayrampaşa Çevik Kuvvet Polisleri tarafından patika yol güzergahında bulunduğunda gülüyormuş. Bulununca konuşmak istedim, 'Oğlum sana ne alayım' dedim, cevap vermedi. Baran kaybolunca adeta ben de bittim, dünyam karardı. Bulanlardan Allah razı olsun" diye konuştu. Anne Katibe Çelik ise bebekle ilgilenirken Baran'ın ortadan kaybolduğunu ve büyük korku yaşadığını anlatırken, "Sakın anneler çocuklarının elini bırakmasınlar, gözlerinin önünden ayırmasınlar. Geceden bu yana ölüp ölüp dirildik. Aklımıza çok kötü şeyler geldi. Ama Allah'a şükür sağ sağlim bulabildik. Bulanlara minnettarım. Bundan sonra çocuklarımın elini kesinlikle bırakmayacağım bu bana ders oldu" dedi.

KAN ŞEKERİ DÜŞMÜŞ

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği Sorumlusu Doç. Dr. Vefik Arıca, Baran'ın durumunun iyi olduğunu belirterek, "Yalnız kan şekeri ve tansiyonu aç olduğu için düşüktü. Gerekli müdahaleler yapıldı. En az 24- 48 saat gözetim altında kalacak. Şu an genel durumu gayet iyi. Ufak tefek travma belirtileri var ama onlar geçici" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ve mutlu son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN