Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metrobüs istasyonunda yenileme çalışması

Giriş Tarihi: 18.6.2014 17:55

İstanbul Büyükşehir Belediyesince, Cennet Mahallesi metrobüs istasyonunda yaya ve engellilerin rahat ulaşımı için alt geçit yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi'nin yazılı açıklamasına göre, metrobüs istasyonları, yaya ve engelli kullanımı ve erişimi açısından daha konforlu hale getiriliyor.

Bu kapsamda Küçükçekmece/Cennet Mahallesi metrobüs istasyonuna konforlu bir yaya ve engelli erişimi sağlamak amacıyla mevcut yaya üst geçidi yerine D-100 karayoluna alt geçit inşa edilecek.

Yaya alt geçidinden metrobüs istasyonuna erişim için yürüyen merdiven, asansör ve merdivenler yapılacak. 45 gün sürecek çalışmalar sırasında mevcut yaya üst geçidi yıkılarak kaldırılacak ve Cennet Mahallesi metrobüs istasyonu da 22 Haziran'dan itibaren geçici olarak kapatılacak.

Cennet Mahallesi metrobüs istasyonunu kullanan vatandaşların, çalışmalar süresince mağdur olmaması için istasyon bölgesine yaya yürüme mesafesinde bulunan Yeşilova yaya üst geçidinden Florya metrobüs istasyonuna yaya rampası yapılarak kullanıma açıldı.

Çalışmalar tamamlandıktan sonra Cennet Mahallesi metrobüs istasyonu yaya ve engelli kullanımı açısından daha konforlu bir şekilde yeniden hizmete girecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metrobüs istasyonunda yenileme çalışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN