Çıplak fotoğraflı tehdide 3 yıl

Popstar yarışmacısı eski eşi Burcu Ağca'yı "Şerefsiz kadın, çıplak resimlerini internette yayarım" diye tehdit eden Nazif Akgün, 3 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı

Giriş Tarihi: 22.6.2014
İzmir'de 6 yıl önce Popstar Yarışması elemelerini kazanınca davet edildiği İstanbul'a giden ancak son anda yarışmaya katılmaktan vazgeçen Burcu Ağca, kaldığı otelin lobisinde Malatyalı emlakçı Nazif Akgün ile tanıştı. İkili, kısa süre sonra evlendi. Çift İzmir'e yerleşmeye karar verdi. Nazif Akgün de işlerini yoluna koyup döneceğini söyleyerek Malatya'ya gitti. Ancak İzmir'e gelmedi. Birkaç kez Malatya'ya giden Burcu Ağca Akgün, eşinin her seferinde işlerini yoluna koyup geleceğini söylemesi üzerine İzmir'e döndü. Bu arada genç kadın, Nazif Akgün'ün internet üzerinden arkadaşlarıyla yaptığı yazışmalarda, çevresindekilere kendisini eşi olarak değil de fahişe olarak tanıttığını öğrendi. Bunun üzerine boşanmak istedi. Ancak Ağca'nın iddiasına göre, Nazif Akgün, çektiği sevişme görüntüleriyle kendisine şantaj yapıp, boşanmak için para istedi. Savcılığa başvuran Ağca, eşinden şikâyetçi oldu. Şantaj davası devam ederken Burcu Ağca, Akgün'den boşandı.

TEHDİDE İKİ, HAKARETE BİR YIL

Ceza davası sürerken yeni iddialarda bulunan Burcu Ağca, eski eşinin, cep telefonuyla ve internet ortamından sürekli tehdit mesajları gönderdiğini iddia etti. Son gönderdiği mesajlarda ise bir başka davada aldığı cezadan sonra aralarındaki davaları çekmediği takdirde, kendisinin bilmediği çıplak fotoğraflarını internette yayınlayacağını yazdığını iddia eden Ağca, Akgün'ün ayrıca "Şerefsiz kadın" diye başlayan küfür mesajları da attığını öne sürdü. Akgün ise suçlamaları kabul etmedi. Davayı sonuçlandıran hâkim, Nazif Akgün'ü eski eşine karşı "Çıplak resimlerini internette yayarım" diyerek tehdit suçunu işlediğinden 2 yıl 3 ay, bu sözlerin devamında "Şerefsiz kadın" dediği için de hakaret suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çıplak fotoğraflı tehdide 3 yıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN