Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dijital hastane sistemi yaygınlaşıyor

Giriş Tarihi: 22.6.2014 22:21

Başhekim Op. Dr. Hayali: - "Türkiye'de HIMSS sistemine geçen 5 hastaneden biriyiz. HIMSS, kağıtsız ve dijital hastane sistemi, medikal sağlık kayıtlarının elektronik ortama aktarılmasını sağlıyor"

Hayali, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığının "Kağıtsız Hastane" projesiyle teşhis ve tedaviye yönelik tüm tetkik ve işlemlerin dijital ortama aktarılmasını sağlayan, Sağlık Bilişim ve Yönetim Sistemleri Birliğinin (HIMSS) Tire Devlet Hastanesinde de devreye girdiğini belirtti.

Hayali, "Türkiye'de HIMSS sistemine geçen 5 hastaneden biriyiz. HIMSS, kağıtsız ve dijital hastane sistemi, medikal sağlık kayıtlarının elektronik ortama aktarılmasını sağlıyor" dedi.

Türkiye'de kağıtsız hastane uygulamasının yeni yaygınlaşmaya başladığını kaydeden Fatih Hayali, şunları dile getirdi:

"Bu projeyle hastanemizde hastayla ilgili tüm işlemlerde kağıt kullanımı ortadan kalktı. Tüm evraklar, tetkikler, tahliller, röntgenler, MR, tomografi sonuçları bilgisayar ortamında hekimlere sunulmaktadır. Hekimlerimiz hastane ortamında olmasa bile çekilen filmleri ve tetkikleri evlerinde bilgisayarlarından, tablet PC'lerinden ve akıllı cep telefonlarından bağlanarak tedavisine karar vermektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dijital hastane sistemi yaygınlaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN