Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir mahallenin Bonzai ile savaşı

Uyuşturucu Bonzai'ye karşı sokakta "torbacı" nöbeti tutan Üsküdar Selami Ali Mahallesi sakinleri bölgeyi "Seni Yeneceğiz Bonzai" yazılarıyla donattı

Giriş Tarihi: 23.6.2014
İstanbul Üsküdar'daki Selami Ali Mahallesi'nin sakinleri, son dönemde yaygınlaşan "Bonzai" adlı uyuşturucu maddeye karşı savaş açtı. "Polisler geçmişe oranla ihbarlarımıza daha duyarlı davranıyor. Bize yardımcı olmak için çabalıyorlar" diyen mahalleli cadde ve sokaklarda "torbacı" nöbeti tutuyor. Çoğunluğunu Roman vatandaşların oluşturduğu mahallenin duvarlarındaki "Bonzai İçme!" ve "Seni Yeneceğiz Bonzai" yazıları dikkati çekiyor. Haftanın iki günü toplanarak eylem yapan ve "Uyuşturucuya geçit vermeyeceğiz" diyen mahalle sakinleri SABAH'a konuştu.
A.T. (48 yaşında - Üç çocuk annesi)
"18 yaşından küçük iki erkek çocuğum var. Eşim ile beraber, onların geleceğinden endişe etmeye başladık. Polisler geçmişe oranla ihbarlarımıza daha duyarlı."
E.D. (42 yaşında - İki çocuk babası)
"Evlatlarımızı bu illete alıştıran ve maddi kazanç sağlamak için uyuşturucu batağına sürükleyen kişiler var. Birbirlerini tanıyor ve şebeke halinde çalışıyorlar. Bir de mahallemizdeki kan emiciler var. En büyük zarar onlardan geliyor. Çünkü iç içe yaşıyoruz."
M.S. (36 yaşında - İki çocuk annesi)
"Çok yakın bir arkadaşım, 14 yaşındaki çocuğunun uyuşturucu kullandığından şüpheleniyordu. Bir gün cebinde 'Bonzai' bulduğunu söyledi. Tedavi ettirdi fakat çocuk yeniden kullanmaya başladı. Benim de ergenlik döneminde iki çocuğum var. Onlar için korkuyorum. Ama bu mücadeleden asla dönmeyeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir mahallenin Bonzai ile savaşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN