Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözünden 4,5 santim tel çıktı

Giriş Tarihi: 23.6.2014 14:35 Güncelleme Tarihi: 23.6.2014 14:36

Çanakkale'de, traktörle seyir halindeyken gözüne bir cisim isabet eden genç, 10 gün sonra gözü tamamen kapanınca hastaneye başvurdu. Gencin gözünden 4,5 santim uzunluğunda tel çıkarıldı.

10 gün önce traktör üzerinde seyir halinde iken gözüne traktörün tekerleğinden bir cisim fırlayan 28 yaşındaki Selami Yakın, küçük bir taş çarptığını düşünerek ciddiye almadı. Yakın, birkaç gün içinde göz kapağı düşüklüğü ve göz çevresinde şişme oluşunca ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne başvurdu. Burada kafa grafisi ve bilgisayarlı tomografi çekilirken, ciltten girip göz küresi ile kemik arasına saplanan 4,5 santim uzunluğunda tel tespit edildi. Yakın, hemen ameliyata alındı.

Göz Hastalıkları Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Arzu Taşkıran Çömez önderliğinde Araştırma Görevlisi Dr. Ömer Kocabıyık ve hemşire Yasemin Karabacak tarafından başarılı bir operasyon yapıldı. Hastanede ilk kez göz bölgesinden bu kadar büyük bir cismin çıkarıldığını söyleyen Dr. Taşkıran Çömez, hastayı 20 dakikalık operasyonun ardından servise aldıklarını, hastanın görme keskinliğinde bir kayıp olmamasının sevinç verici olduğunu, gün içinde kendisini taburcu edeceklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözünden 4,5 santim tel çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN