'Gözlerimi ve kalbimi alan yaşadı'

Yeşilçam'ın 'Deli Kadir'i , Türk sinemasının bakışlarıyla efsaneleşen ismi Kadir İnanır, hayat arkadaşı Jülide Kural'la birlikte organlarını bağışladı. Kadir İnanır bağış belgesini alırken esprileriyle güldürdü

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Usta oyuncu Kadir İnanır ve tiyatro oyuncusu hayat arkadaşı Jülide Kural organlarını bağışladı. Çift, Memorial Şişli Hastanesi'nde önceki gün toplumda organ bağışının önemine dair farkındalık oluşturabilecek örnek bir davranış sergiledi. İnanır, "Organlarımı büyük bir içtenlikle bağışlıyorum. Yaşıma kimse aldanmasın, organlarım güçlü ve sağlam. Özellikle gözlerimi ve kalbimi alan yaşadı" dedi. Memorial Şişli Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Koray Acarlı ve Memorial Şişli Hastanesi Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Bölümü'nden Prof. Dr. Yunus Aydın, İnanır ve Kural'ı organ bağışı yaptıkları sırada yalnız bırakmadı. Yunus sanatçılara "Bu dünyada yaşayanların cennetine katkıda bulunuyorsunuz" diyerek teşekkür etti.Kalayoğlu ise organ bağışının en büyük vatan ve insan sevgisi olduğunu vurgulayarak "Topluma örnek olan sanatçılarımızın bağışları sayesinde ülkemizde organ bağışının artacağına inanıyorum" dedi. İnanır ise organlarını bağışladıktan sonra, vicdanı ve merhameti olan herkesi organ bağışlamaya davet ettiğini belirterek "Beni seven, bana saygı ve sevgi gösteren herkes bilsin ki, ben organlarımı bağışlarken onların da katkıda bulunacağını bilerek, onlara güvenerek bağışlıyorum" dedi.

HASTALARI ZİYARET ETİLER
İnanır, organ bağışı ile bir insanın hayatı kurtulacak ise bunun insanlığa yapılan yardımın ve katkının en yücesi olduğunu belirterek "Organlarımı büyük bir içtenlikle bağışlıyorum. Yaşıma kimse aldanmasın, organlarım güçlü ve sağlam. Özellikle gözlerimi ve kalbimi alan yaşadı" diye konuştu. İnsan hayatının anne karnında başladığına dolayısıyla bir canlının oluşabilmesi için başka bir canlıya ihtiyaç duyduğuna değinen Kural ise insanın doğumundan ölümüne kadar olan süreçte dayanışmaya ihtiyacı olduğunu kaydetti. Kural, insan olmanın temeli olan dayanışma içinde olmanın önemini vurgulayarak "Lütfen hepimiz organlarımızı bağışlamakla gurur duyalım" dedi. Organlarını bağışlayan İnanır ve Kural organ nakli olmuş hastaları ziyaret ettikten sonra Memorial Şişli Hastanesi'nden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gözlerimi ve kalbimi alan yaşadı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN