Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir Körfezi'ni zehirli deniz anaları bastı

İzmir'de on binlerce deniz anası körfezde kıyıya vurdu.

Giriş Tarihi: 25.6.2014 14:22
Karaya vuran binlerce deniz anası ilginç görüntüler de oluşturdu. Pasaport Vapur İskelesi ile Konak arasında denizin yüzeyini kaplayan deniz analarından denizin dibi görünmez hale geldi. Denizanalarının bulunduğu yerlerde deniz sarı renge büründü.

Sahilde yürürken deniz analarını gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kimi vatandaşlar da gördükleri inanılmaz görüntüyü şaşkınlık içinde fotoğrafladı.

Arkadaşıyla yürürken deniz analarını görür görmez duran Semra Özen çok şaşırdığını ifade ederek, 'Geçerken duraksadım. Çünkü hiç bu kadar deniz anasını bir arada görmedim. Bir tuhaflık var. Ama nedenini de merak ediyorum. Çok şaşkınım' dedi.

25 yıldır civarda simit satan Tahir Demir ise 'Yıllardır bu kıyıda simit satıyorum. Hiç bu kadar deniz anasını bir arada görmedim. Eskiden birkaç saat kalıp kayboluyorlardı. Ancak şimdi sabahtan akşama kadar kıyıdan ayrılmıyorlar' diye konuştu.

Uzmanlar, durumun mevsimsel olduğuna dikkat çekerek, denizanalarıyla temastan kaçınılması gerektiğini söyledi. Uzmanlar özellikle el, yüz ve üreme organlarının temastan korunması ve deniz analarının vücuda değdiği bölgenin tuzlu su ve amonyak ile kısa süre içinde temizlenmesi gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir Körfezi'ni zehirli deniz anaları bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN