SABAH’ın renk kalitesi en iyiler listesinde

SABAH gazetesi matbaası Uluslararası Renk Kalite belgesini aldı. Uluslararası gazeteler ve haber yayıncıları birliğinin düzenlediği renk kalite yarışmasında Turkuvaz Matbaacılık, dünyanın en iyi gazete matbaaları arasına girdi.

Giriş Tarihi: 25.6.2014 16:19 Güncelleme Tarihi: 25.6.2014 17:19

Uluslararası gazeteler ve haber yayıncıları birliği WAN-IFRA, gazete baskısının tüm dünyada standart hale getirilmesi

için düzenlediği bu yarışma, çeşitli elemelerden oluşuyor. Önce birkaç ay gazetelerin günlük baskılarından oluşan kopyalar Almanya WAN-IFRA merkezinde ölçülüp değerlendiriliyor. Son aşamada genel baskı kalitesi dünyadan çeşitli uzmanların oluşturduğu jüri tarafından ayrı bir değerlendirmeye tabi tutuluyor. Bütün bu aşamaları geçen gazete WAN-IFRA Renk Kalite kulübüne girmeye hak kazanıyor.


SABAH gazetesi bütün aşamaları başarıyla geçmiş ve sertifikayı almaya hak kazanmıştır. Ödül 15 Ekim 2014 Amsterdam'da törenle verilecektir.
Türk basınına yenilikleri getiren SABAH kalitesini uluslararası alanda da belgelemiştir.

WAN-IFRA NEDİR?


1948 yılında kurulmuştur. Dünya basınından 18.000 yayın, 15.000 online site, 120 ülkeden 3.000 şirketi içeren global bir organizasyondur.
World Association of Newspapers ya da kısa adıyla WAN, 2009 yılında IFRA (Yayıncılık ve Baskı Teknikleri Servis Organizasyonu) ile birleşmiş ve WAN-IFRA Dünya gazeteciler birliğini oluşturmuştur.

Misyonu, dünya çapındaki tüm haber yayıncılık sektöründe, kaliteli gazetecilik, editoryal bütünlük, basın özgürlüğü, kazançlı işletmelerin ve teknolojinin gelişimini sağlamaktır .

WAN-IFRA, Darmstadt- Almanya, ve Paris-Fransa merkez ofislerinde çalışmalarını yürütmektedir.

Singapur, Hindistan'da iştirakleri vardır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SABAH’ın renk kalitesi en iyiler listesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN