Katiliyle aynı karede

Arkadaşları tarafından öldürülen iki kardeşten Mustafa Tezcan'ın, olay öncesi katiliyle birlikte çektirdiği fotoğraflarını Facebook'ta paylaştığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 26.6.2014
Konya'da birlikte alkol aldıkları arkadaşları tarafından öldürülen Mustafa Tezcan ile Arif Tezcan'ın cinayet zanlıları, Balıkesir'de gözaltına alındı. Grubun olaydan önce başka bir grupla kavga ettiği, ardından zanlı Ömer Faruk Kılıç'ın sinirlenerek yere ateş edince, Mustafa Tezcan'ın "Öyle sıkılmaz onu kavgada kullansaydın" dediği bunun üzerine Kılıç'ın da "O zaman böyle sıkılır" diyerek iki kardeşi vurduğu belirlendi. İstanbul'dan bir akrabasının düğünü için memleketi Konya'ya giden Mustafa Tezcan, geçen pazar günü kardeşi Arif Tezcan ile birlikte otomobil kiralayarak, arkadaşları Ömer Faruk Kılıç, Muhammed Emin Ergün, Zeki Haznedar ve Ali Kurşun'u da alıp gezmeye çıktı. Gezerken alkol de alan grup, başka bir grupla kavga edip ayrıldı. Ancak kavgayı sindiremeyen Muhammed Emin Ergün, eve gidip pompalı tüfeği aldı. Ardından da Meram'daki Benekli sokakta, diğer grubu beklemeye başladılar. Bir yandan da alkol almaya devam eden gruptan Ömer Faruk Kılıç, üzerinde tabanca olduğunu söyledi. Bunun üzerine Mustafa Tezcan, Ömer Faruk Kılıç'a "Üzerinde tabanca vardı da niye bizi korumadın" diye tepki gösterdi. Sinirlenen Ömer Faruk Kılıç ise alkolün de etkisiyle otomobilden inerek, tabancayı çıkarıp yere doğru ateş etti. Bu durumu gören Mustafa Tezcan ise "Öyle sıkılmaz onu kavga sırasında sıksaydın" dedi.

İKİ SİLAHLA KURŞUN YAĞMURU...
Bu sözlerle çılgına dönen Kılıç, tabancasını arkadaşına doğrultarak, "O zaman böyle sıkılır" deyip silahı ateşledi. Bu sırada Mustafa Tezcan'ın kardeşi Arif Tezcan olaya müdahale etmek isteyince Kılıç ile kavga ettikleri gruptan intikam almak için evinden pompalı tüfeği getiren Ergün, birlikte kardeşlere ateş açmaya başladı. Vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan iki kardeş, kaldırıldıkları hastanede öldü. Polis aynı gün Zeki Haznedar ile Ali Kurşun'u gözaltına aldı. Kiralık otomobille kaçan Kılıç ile Ergün de bir gün sonra Balıkesir'de yakalanarak Konya'ya getirildi. Dün adliyeye sevk edilen iki zanlı tutuklandı. Ölen Mustafa Tezcan'ın, olaydan önce katil zanlısı Ömer Faruk Kılıç ile birlikte çektirtiği fotoğrafları Facebook'ta paylaştığı ortaya çıktı. Öte yandan zanlılardan Kılıç'ın kardeşi Mehmet Kılıç'ın da geçen yıl yine bir kavga sırasında tabanca ile vurularak öldürüldüğü belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katiliyle aynı karede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN