Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azmin zaferi

65 yaşında üniversite hayalini gerçekleştiren Şerife Aslım, İstanbul Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünü başarıyla tamamlayarak arkadaşlarıyla birlikte kep attı.

Giriş Tarihi: 28.6.2014 14:31
Üniversite hayalini 65 yaşında gerçekleştiren İstanbul Üniversitesi Almanca Öğretmenliği öğrencisi Şerife Aslım, eğitim hayatını başarıyla tamamlayarak kep fırlattı. İlkokuldan sonra bıraktığı eğitiminin ardından ortaokul ve lise öğrenimini dışarıdan tamamlayan 65 yaşındaki Şerife Aslım, 2006 yılında hayalini kurduğu üniversiteyi kazandı.

4 yıl boyunca İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği bölümündeki azmiyle gençlere örnek olan Şerife Aslım, eğitimini tamamlayarak mezun oldu. Düzenlenen mezuniyet töreninde sınıf arkadaşlarıyla birlikte kep atan 65 yaşındaki Şerife Aslım, bir kez daha okumanın yaşının olmadığını gösterdi.

"ÖĞRENCİ YETİŞTİRMEK İSTİYORUM"
Üniversite okumanın en büyük hayali olduğunu belirten 65 yaşındaki Şerife Aslım, "Önce açık öğretim olarak ortaokulu bitirdim. Daha sonra mesleki açık liseye kayıt oldum ve çocuk gelişimi bölümünü başarıyla bitirdiğime inanıyorum. Hemen akabinde üniversite sınavlarına girerek hayalimdeki İstanbul Üniversitesi'ni kazandım. Bu üniversiteye kaydımı yaptırdığım gün nasıl mutluydum anlatamam. Bugünkü mutluluğum da arşa çıktı adeta, çok heyecanlıyım. Dün akşamdan beri bugünkü törene hazırlanabilmek için uyuyamadım. Milli eğitime çok teşekkür ediyorum. Bana emeği geçen bütün hocalarıma saygılarımı sevgilerimi sunuyorum" dedi.

Öğretmenlik yapmak istediğini belirten Aslım "Benim belli bir yaşım var okullar bilmiyorum beni ne kadar tercih edebilir. Ben öğrencilerimi yetiştirmek onlara Almanca'yı öğretmek istiyorum" dedi.

"ŞERİFE ABLA AZMİYLE ÖRNEK OLDU"
Şerife Aslım'ın eşi de azminden dolayı Aslım'ı kutlayarak, "En büyük hayalini bugün gerçekleştirmiş oldu. Bundan sonra gönlünce ne istiyorsa onu yapsın" dedi.

65'lik mezun Şerife Aslım'ın sınıf arkadaşı ise, "O'nun azmine hayran kaldık. Bizden daha çok çaba gösterdiğine ve bunun ödülünü aldığını düşünüyorum" derken, bir başka arkadaşı ise, "Şerife abla bize azmiyle örnek oldu. Biz düştüğümüz zaman bizleri kaldırdı. Kendisini çok seviyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azmin zaferi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN