Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taş ocağı, köylülerin kabusu oldu

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Yahya Çavuş köyünde 'Başımıza taş yağacak' deyimi, gerçek oldu. Köyün hemen yanındaki taş ocağında dinamit patlatılarak yapılan çalışmalar, köylülerin kabusu oldu. Taşların zaman zaman evlere isabet ettiğini söyleyen vatandaşlar, yetkililerden yardım istedi.

Giriş Tarihi: 29.6.2014 11:00
Çanakkale'nin Ezine ilçesine yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Yahya Çavuş köyü sakinleri, 8 yıldır diken üstünde yaşıyor. Köyün hemen yanında bulunan özel bir şirkete ait granit maden ocağında dinamitle yapılan çalışmalar, köy sakinlerinin kabusu oldu. Sabah erken saatlerden akşama kadar dinamitle yapılan çalışmalarda, fırlayan taşların zaman zaman evlere isabet ettiğini söyleyen vatandaşlar, yetkililerden yardım istedi.

Köy sakinlerinden Ahmet Kaya, 'Patlamalar köye zarar veriyor. Taşlar köye kadar düşüyor. Birisinin çatısını delip evin ortasına kadar girmiş. O sırada kimse yokmuş ama 10 dakika önce de çocuğu üzerine gelebilirmiş' dedi.

Patlamalar nedeniyle evinde hasar oluşan bir başka vatandaş ise 'Duvarlar çatlak, sıvalar düşüyor. Defalarca şikayet ettik. Ama gelip de halimizi soran yok. Patlamalarda sarsılıyoruz. Uykudan uyanıyoruz. Günün her saatinde patlama olabiliyor. Sabah iş başı yaptılar mı patlama başlıyor, akşam iş bitene kadar sürüyor. Haber de vermiyorlar. Her dakika patlama olabiliyor' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taş ocağı, köylülerin kabusu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN