Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölümsüz aşka finiş öpücüğü

Gazi Koşusu'nu kazanırken finiş çizgisinde alyansını öpen jokey Halis Karataş, şampiyonluğunu kendisini gökyüzünden izlediğine inandığı eşine armağan etti

Giriş Tarihi: 1.7.2014
Gazi Koşusu bir şampiyonun dramı ile son buldu... At yarışlarında 88. Gazi Koşusu'nu, Levent Gelgin'in sahibi olduğu, Halis Karataş'ın jokeyliğini yaptığı "Blaze To Win" adlı safkan kazandı. Jokey Karataş, son Gazi Koşusu'nda 6'ncı birinciliğini elde etti. Ama bu kez buruktu. Kalbinde acı vardı. Finiş çizgisinde şampiyon atın üzerinde alyansını öptü. Şampiyonluğu, 28 Mart'ta kaybettiği çok sevdiği eşi Begüm Atman Karataş'a armağan etti. Karataş'ın 14 yıllık menajeri Mustafa Sal, "Halis eşinin ölümüyle en büyük acıyı yaşadı. Yarışırken, Begüm'ün onu gökyüzünden izlediğini düşünüyor. Ve yüzüğünü öperek, onu selamlıyor. Ona olan aşkını her şampiyonluğundan sonra alyansını öperek, ona iletiyor" dedi. Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi, at sahibi ve yetiştiricisi olan Begüm, yakalandığı kansere karşı verdiği mücadeleyi 28 Mart'ta kaybetti.

HENÜZ 48 YAŞINDAYDI

48 yaşında hayata veda eden Begüm'ün ölümü ünlü jokeyi yıktı. İstanbul'da doğan Begüm, ilk ve ortaöğrenimini Özel Dost Koleji'nde okul birincisi olarak tamamlamıştı. 1990'da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Babası Özdemir Atman'ın şirketi Atman Ticaret'te çalıştı. At idmanı ve yarış atı yetiştiriciliğinde gerek babasının yanında edindiği deneyimlerden gerekse makale tercümanlığı yaptığı "Yarış Dünyası Dergisi" yazılarından çok şey öğrendi. Babası TJK Eski Başkanı Özdemir Atman'ın vefatından sonra Atman Karataş Ekürisi'nin devamı için atçılıkla uğraştı. Gönlünü de Halis Karataş'a kaptırdı. İkisinin tutkusu da yarış atlarıydı. 2003'te evlendiler. İki çocukları oldu. Fırtına gibi bir aşk yaşadılar. 5 yıl önce Begüm, göğüs kanserine yakalandı. ABD'ye tedavi için gittiler ancak olmadı. Begüm, 28 Mart'ta vefat etti. Eşinin ölümü, jokeyi derinden sarstı. Bir ay çok sevdiği atlardan bile uzak kaldı. Hiç ata binmedi. İlk grup şampiyonluğuna geçen ay Tonya adlı atla çıktı. Ve ilk birinciliğinde yine eşinin ölümünden sonra parmağından hiç çıkarmadığı aşklarının simgesi alyansını öptü. Şampiyon, at yarışçılığının derbisi Gazi'de de şampiyonluğu kazanınca yine alyansını öptü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölümsüz aşka finiş öpücüğü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN