LÖSEV'den lösemili çocuklara iftar

Giriş Tarihi: 3.7.2014 22:54
LÖSEV zorlu tedavi sürecinden geçen çocuklar ve ailelerine moral kazanmalarını sağlamak amacıyla iftar düzenledi.

Gaziosmanpaşa'da vakfa ait Lösante Lösemili Çocuklar Hastanesinin bahçesindeki iftara, tedavileri süren lösemili çocuklar ile aileleri katıldı.

İftardan önce TRT Spor muhabirlerinden LÖSEV gönüllüsü Ayberk İlhan, çocuklara gösteri sundu. Lösemili çocuklar, yine gönüllülerin hazırladığı kukla gösterisini de izledi.

İftardan sonra gönüllülerin anlattığı masalları dinleyen çocuklar gönüllerince eğlendi.

"Hayırseverin yardımlarını bekliyoruz"

LÖSEV Lösante Lösemili Çocuklar Hastanesi Koordinatörü Duygu Aksen, löseminin tedavisi uzun bir hastalık olduğunu, yoğun tedavi gören çocukların 6-7 ay hastanede kalabildiğini belirtti. Aksen, aileleri bir araya getirmek ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için iftar düzenlediklerini söyledi.

Bir çocuğun sağlığına kavuşması ve bir annenin yüzünün gülmesine vesile olmanın en güzel ibadetlerden biri olduğunu ifade eden Aksen, "Ramazan ayı yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin arttığı aydır. Biz de bu etkinlikleri hayırseverlerin desteği ile yapıyoruz. Bu ayda yardım yapmak isteyenlerin lösemi hastaları hatırlamasını istiyoruz" diye konuştu.

LÖSEV'in gıda paketleri de hazırladığını aktaran Aksen, hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan paketlerin lösemili çocukların evlerine kadar götürüldüğünü belirterek vatandaşlardan destek istedi.

Çocuğu lösemi tedavisi gören Rüstem Yakupoğlu ise etkinliğin çocuklara ve kendilerine moral verdiğini belirterek "Bu güzel etkinlik hepimizin yüzünü güldürdü. Düzenleyenlere teşekkür ediyoruz. Umarım çocuklarımız sağlığına kavuşur ve başka yerde çok daha iyi şartlarda bu güzel insanlarla tekrar bir araya geliriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LÖSEV'den lösemili çocuklara iftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN