Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Boşanma nedeni' haberine çifte dava

Eşinden anlaşmalı boşanan Hasan Şaş ile türkücü Sevcan Orhan, "Boşanmanın nedeni Sevcan'mış" başlığıyla haber yapan gazeteye ayrı ayrı tazminat davası açtı

Giriş Tarihi: 7.7.2014
Hasan Şaş yaklaşık 6 ay önce iki çocuk annesi eşi Sibel Şaş'tan anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştı. Ardından bir gazetede ünlü futbolcunun türkücü Sevcan Orhan ile aşk yaşadığının iddia edildiği, "Boşanmanın nedeni Sevcan'mış" başlıklı bir haber çıktı. Şaş ve Orhan gazete aleyhine ayrı ayrı 10'ar bin liralık manevi tazminat davası açtı. Hasan Şaş'ın boşanma nedeninin "şiddetli geçimsizlik ve evlilik birliğinin temelden sarsılması" olduğunu hatırlatan Avukat Rezan Epözdemir "Müvekkilim hakkında çocuklarının annesini aldatmış gibi bir algı yaratılmış ve çocuklarının da bu haberi duyması üzürine maneviyatında onarılmaz yaralar açılmıştır" dedi. Avukat Beliz Özkan da müvekkili Sevcan Orhan'ın sanatçı olmasının yanısıra İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nda üslup ve solfej dersleri verdiğini hatırlattı.

'KİMSENİN HAKKI YOK'
Avukat dilekçesinde "Bir evliliğin bitmesine sebep olan kadın olarak gösterilmek başta müvekkilimin ailesi olmak üzere yakın dostları ve sosyal çevresinde derin acı yaratmıştır. Müvekkilimin ailesine bunları yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur. İtibarının bitmesine neden olan bu haberle gerçeğe aykırı bir şekilde kişilik haklarına saldırılan müvekkilim için 10 bin lira tazminatın davalı gazeteden tahsilini talep ediyoruz" diye yazdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Boşanma nedeni' haberine çifte dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN