Eşinin kaçırdığı kızını internette arıyor

Boşandığı eşinin göstermediği 6 yaşındaki kızından 45 gündür haber alamayan baba dava açtı. Ersin K. internete kızının fotoğraflarını yükleyip yardım istedi

Giriş Tarihi: 8.7.2014
Muş'ta 2007'de evlenip bir kızları olan Ersin-Atife K. çifti 2011'de şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. 6 yaşındaki H.K.'nın velayetini anneye veren mahkeme Ersin K.'nin (32) çocuğu haftada bir gün görebileceğini ve resmi tatillerde birlikte kalabileceğini karara bağladı. Bursa Kent Hali'nde çalışan Ersin K. sık sık memleketi Muş'a gidip kızını gördü ve ihtiyaçlarını karşıladı. 45 gündür kızından haber alamadığını ifade eden Ersin K. şunları söyledi:

'KIZIN ÖLDÜ' DEDİLER
"Kızım annesinin telefonundan beni arayarak 'Seni çok seviyorum baba' dedi. Eşim kızımın hasta olduğunu söyledi ve para istedi. Ben parayı gönderdikten sonra içime sinmedi. Telefonu kapalı diye Muş'a gittim. Kayınvalidem bana kızımın öldüğünü söyledi. Hastanelerde ve mezarlıklarda onu aradım ama yalan söylediklerini anladım. 45 gündür eski eşime de ulaşamıyorum. Ailesi bana nerede olduğunu söylemiyor. 45 gündür Türkiye'deki bütün akrabaları gezdim ama ne eski eşimi ne de kızımı bulamadım" dedi. Muş'ta mahkemeye başvuran Ersin K. kızının fotoğrafını koyduğu twitter'a da kızının kaçırıldığını, görenlerin insaniyet namına kendisine ulaşmalarını istediğini yazdı. Ersin K. kızının yaşayıp yaşamadığını bile bilmediğini söyleyerek "Eğer kızımı gören olursa lütfen polise haber versin. Eğer annesinde biraz vicdan varsa, beni arayıp kızımla konuştursun" dedi.

'AİLESİ YALAN SÖYLÜYOR'
Ersin K. eski eşinin ailesinin kızının öldüğünü söylemesi üzerine mezarlıkları gezdiğini, kendisine ancak yalan söylendiğini ifade itti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşinin kaçırdığı kızını internette arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN