Bursalı işadamının ölümündeki ihmalin fotoğrafı

Bursa Tekstil Ticaret Merkezinde ham bez ticari yapan 45 yaşındaki işadamı Yalçın Dağdelen'in Tayland'ın Phuket adasında boğulmasında büyük ihmal ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 9.7.2014 12:06
Le Meridien Beach Oteli'nin sahilinde denize giren 5 arkadaşın, büyük dalga geleceğine dair hiçbir işaretleme yapılmaması sebebiyle denize girdikleri öğrenildi. Hayatını kaybeden işadamının yanında bulunan kendisi gibi tekstilci arkadaşları ise kendilerinin denize girdiği sırada sahil kenarında tehlikeyi işaret eden kırmızı bayrağın olmadığını, onun yerine girilmesi gereken alanı belli eden ve alan sınırlaması için kullanılan sarı kırmızı bayrağın çekili olduğunu ve kendilerinin de bu belirlenen saha içerisinde denize girdiklerini söyledi.

3 SAATLİK ARAYI DEĞERLENDİRMİŞ

Beta Mensucat ortaklarından 1 çocuk babası Yalçın Dağdelen'in Tayland'da 4 büyük iş görüşmesine katılarak mal alımları yaptığı, uçağının kalkış saatine Tayland saatiyle 3 saat olduğu için bu süreyi denize girerek değerlendirmek istediği ve bu sırada boğulduğu öğrenildi. Bursa'da ortağı olduğu ve yurt dışında bazı ülkelere kumaş ihraç eden bir firmanın diğer ortakları ile birlikte yılda 5-6 defa mal almak için Tayland'a giden Yalçın Dağdelen'in dünya otel zinciri Le Meridien'i tercih ettiği öğrenildi. 3' ü Türk 1 İspanyol arkadaşı ile birlikte olaydan günler öncesinde de Tayland'da olan ve bir dizi iş toplantısının ardından dönüşe geçen iş adamlarının Phuket adasından Bangkok'a gidecek olan tarifeli uçağın saatine 3 saat gibi bir süre olmasından dolayı bu süreyi denize girerek değerlendirmek istedikleri, denize girdikten 10 dakika sonra da bu acı olayın yaşandığı ortaya çıktı.

KIRMIZI DEĞİL SARI KIRMIZI BAYRAK VAR

Öte yandan boğularak hayatını kaybeden Yalçın Dağdelen'in kaza sırasında yanında bulunan ve kimliklerinin açıklanmasını istemeyen kendisi gibi tekstilci arkadaşları da yurda döndü Dağdelen'in Nilüfer ilçesindeki eşi ve kızının bulunduğu evinde yakınlarına taziye ziyaretinde bulunan ortakları olayda büyük bir ihmalin olduğunu iddia ettiler. Dağdelen'in henüz denize girmeden dakikalar önce denize girecekleri bölgenin tesadüfen cep telefonu ile resmini çektiğini belirten arkadaşı, "Kaza sırasında Tayland yerel gazetelerinde ve bazı haber ajanslarında verildiği gibi tehlikeyi belirten kırmızı bayrak yoktu. Aksine sadece denize girilmesi gereken yeri belli eden sarı kırmızı bayrak vardı. Bu sırada denizde bizim gibi bir sürü kişi vardı. Biz de bu belirlenen sınırlar içerisinden çıkmadık. Otelin kumsalında büyük dalga geleceğine ilişkin hiçbir ikaz işareti yoktu "dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursalı işadamının ölümündeki ihmalin fotoğrafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN