Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'yi sarsan cinayette şok detay

Asuman S. ile ilişkisi olduğunu ileri süren Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i öldüren Prof. Dr. Ahmet Gülce'den şoke eden ifade.

Giriş Tarihi: 9.7.2014 10:02
Konya'da Asuman S.'yle ilişkisi olan Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i öldüren Prof. Dr. Ahmet Gülce, savcılıktaki ifadesinde, "2013 yılının temmuz ayında 'Senden hamileyim, kürtaj parası ver' deyince kendim için, geçen nisan ayında da Celalettin için kürtaj parası verdim." dedi

Konya Selçuk Üniversitesi'nde geçen ay Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i (42) fakültedeki odasında öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Prof. Dr. Ahmet Gülce'nin savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı.

"İLİŞKİMİZ BOYUNCA ONA 80 BİN TL VERDİM"

Gülce'nin, 3 yıldır tanıştığı fakülte sekreteri Asuman S.'yle 1.5 yıldır ilişki yaşadığını belirterek "İlişkimiz boyunca ona 80 bin lira para verdim. Asuman 2013'ün temmuzunda 'Senden hamileyim. Kürtaj için para ver' dedi 5 bin lira verdim" dediği belirtildi.

"BANA CELALETTİN DE HAMİLE OLDUĞUNU SÖYLEYİP PARA İSTEDİ"

Özdemir ile Asuman S.'nin ilişkisini olaydan 4 ay önce öğrendiğini belirten Gülce'nin, "Asuman geçen nisan ayında bana gelip Celalettin'den hamile olduğunu, kürtaj için para istediğini, ama onun vermediğini söyledi. Bir tefeciden 11 bin lira aldığını söyleyip parayı ödemek için benden yine para istedi. 15 bin lira verdim. Celalettin'den olan çocuğunun kürtaj parasını bile ben verdim" dediği ifade edildi.

ÖZDEMİR'İ ÖLDÜRÜRKEN, OĞLU ODASINDA BEKLİYORMUŞ

Olay günü Asuman'ın odasına geldiğini ve Özdemir'in kendisi hakkında dosya hazırladığını söylediğini anlatan Gülce, Özdemir'in odasına gittiğini dile getirdi. Özdemir'in "Seni ve eşini rezil edeceğim." diye bağırması üzerine bıçakla defalarca vurduğunu belirten Gülce, "Adam öldürüyorlar diye bağırmaya başladı, boğazına vurdum. Yere düştü, insanlar sese gelip kapıyı açmak istedi, açamayıp gittiler. Celalettin yerde hırlıyordu. Camdan kaçtım." dediği belirtildi. Gülce, Özdemir'i öldürdüğü sırada kendi oğlunun onu odasında beklediğini de söyledi.

"EŞİME ALDATTIĞIMI ANLATTIM"

Gülce, eşi Prof. Dr. Handan Gülce'yi alıp eve giderken çok terleyince eşinin bir şeyler olduğunu anladığını da aktardı. Gülce'nin "Evde onu aldattığımı düşünüp tepki verdi. Olayı anlattım. Celalettin'in ölmüş olabileceğini söyledi. Eşim olayın nedenini sorunca Asuman'la ilişkimi anlattım. Evi terk etmemi istedi. Evden ayrıldım." ifadesini kullandığı belirtildi.

"AİLESİNDEN DAHA ÇOK ÜZÜLDÜM"

Gülce, "Amacım öldürmek değildi. Tasarlanmış bir olay değil. Ölümüne ailesinden çok üzüldüm. Çok pişmanım" dedi.

Kaynak: Habertürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'yi sarsan cinayette şok detay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN