Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendi cenaze törenini hazırlıyor

Giriş Tarihi: 13.7.2014

Doktorların 6 ay ömür biçtiği 18 yaşındaki kanser hastası David Daniel'in ölümden korkmayıp kucakladığını gösteren video, izlenme rekoru kırıyor

İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşayan gazeteci Bahattin Çağdaş'ın "Kendi cenaze törenine hazırlık yapan genç" başlığıyla röportaj yapıp, YouTube'ta paylaştığı haber, tüm dünyada izlenme rekorları kırıyor. Doktoru tarafından 6 ay ömür biçilen Romanyalı David Daniel'in (18) hayatı, dramla dolu. Romanyalı ailesi, yıllar önce Londra'ya yerleşti. Çalgıcılık yapan babası Daniel daha küçükken ailesini terk edip Fransa'nın başkenti Paris'e gitti. Daniel güçlüklerle büyüdü. En büyük hayali, ünlü bir modacı olmaktı. Hayalinin peşinden koştu, kurslara gitti. Ancak 3 yıl önce trafik kazası geçirdi. Kazadan sonra hayatı tamamen değişen Daniel, kırılan ayağında bir santimetre büyüklüğünde tümör olduğunu öğrendi. Tümör hızla büyüdü. Kemotarapi tedavileri ve geçirdiği ameliyatlar çare olmadı. Sol bacağı kesildi. Ancak tümör büyemeye devam etti. Son olarak, kanserli hücreler akciğerine sıçradı. Doktorlar, kemoterapiye yeniden başlamak istedi. Tedaviyi reddeden Daniel, cenaze törenine hazırlanıyor.

'BU ACILARA NE GEREK VAR'
Daniel'le röportaj yapan Çağdaş, görüntüleri YouTube'ta paylaştı. Daniel, bu kararı için "Yine kemoterapi günleri başlayacak. Doktorlar zaten 6 ay ömür biçti. Bu acılara ne gerek var. Bunun yerine kendi cenaze törenimi hazırlamak istiyorum. Hastalıktan önce de yaşamı basite alırdım. Neşe doluydum. Şimdi de öyle" diyor. Daniel'in ölümden korkmayıp, ölümü kucakladığını gösteren video, izlenme rekorları kırıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendi cenaze törenini hazırlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN