AKM'de kırmızı beyazlı günler

Atatürk Kültür Merkezi binası, Türk Sinemasının 100. yılı nedeniyle Türk bayrağı renklerine giydirilecek

Giriş Tarihi: 14.7.2014
Taksim Meydanı'nda bulunan ve başta Gezi Parkı eylemleri olmak üzere pek çok gösteride üzerine asılan pankartlarla, eylemlerle tartışma konusu olan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binası önümüzdeki hafta sonundan itibaren tamamen "kırmızı-beyaz" bir görüntüye kavuşacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan çalışmayla binanın tüm dış cephesi "kırmızı-beyaz" renklerle, "Türk sinemasının 100. yılı" yazan mesajla giydirilecek ve yıl sonuna kadar da kalacak.

"100.YILI" MESAJI
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Türk sinemasının 100'üncü yılının kutlandığı ve ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın 67'nci Cannes Film Festivali'nden Kış Uykusu filmi ile getirdiği Altın Palmiye ödülünün sevincinin yaşandığı dönemde özel bir çalışmaya imza attı. Taksim'deki AKM binası önümüzdeki hafta sonundan itibaren baştan sona "kırmızıbeyaz" renklerle giydirilecek. Adı yıkılması, onarımı gibi tüm süreçlerde tartışma konusu olan, başta Gezi Parkı eylemleri olmak üzere pek çok gösteride odak noktası haline gelen AKM binasının Türk bayrağının renklerine bürünecek olan yeni görüntüsünde dünyaya da Türk sineması üzerinden mesaj verilecek. Yapılacak dış giydirmede kırmızı beyaz renklerin üzerinde "Türk sinemasının 100. yılı" yazacak.

YIL SONUNA KADAR KALACAK

Bakanlığın önümüzdeki hafta sonundan itibaren yapacağı bu giydirme çalışmasında AKM binasının tüm cephesi kaplanacak. Türk sinemasının 100. yılı yazısının yer aldığı giydirme, yıl sonuna kadar AKM binasını süsleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKM'de kırmızı beyazlı günler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN