Havalar nasıl olacak?

Hava sıcaklığı, doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, yağışlar, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Ordu ve Toroslar'da yer yer etkili olacak.

Giriş Tarihi: 14.7.2014 10:07 Güncelleme Tarihi: 14.7.2014 10:30
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeye göre, Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Ordu ve Toroslar mevkiinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneybatısında yer yer kuvvetlice esecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu. (31)

ANKARA: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu. (32)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (34)

ADANA:
Parçalı ve az bulutlu. (34)

Antalya: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeydoğu kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı. (32)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu. (29)

ERZURUM: Parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün(Pazartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (30)

DİYARBAKIR:
Az bulutlu ve açık. (40)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA:
Az bulutlu ve açık, zamanla Trakya kesimi parçalı yer yer çok bulutlu geçecek

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu.

AKDENİZ:
Az bulutlu ve açık, doğusu ile zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu; öğle saatlerinden sonra Toroslar mevkii sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri parçalı bulutlu.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ve Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Kars ve Ardahan çevreleri ile öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimleri parçalı bulutlu.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN