Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Âmâ öğrenciyi yakan hata

Giriş Tarihi: 15.7.2014

KPSS başvurusu için gittiği okulda, kitapçığındaki "Soruları okumak için görevlendirme yapılması" şıkkı işaretlenmeyen âmâ öğrenci, KPSS boyunca eli kolu bağlı oturmak zorunda kaldı

Bir sene boyunca KPSS sınavına hazırlanan âmâ öğrenci, sınava başvuru yaptığı okul yönetiminin 'Soruları okumak üzere görevlendirme yapılması' şıkkını işaretlemeyi unutması nedeniyle sınavda soruları okuyamadı. Sınav sırasında eli kolu bağlı oturmak zorunda kalan Özcan Yenil, savcılığa şikâyette bulunup memur olma hayallerini yıkan hatayı yapan okul yöneticisinin cezalandırılmasını istedi. Bu yıl yapılan KPSS sınavına girmek için Cevizlibağ'daki sınav salonuna giden Yenil, sınav sorularının okunmasını beklerken uyarıyla karşılaştı. Görevli soruları okuyamayacağını, sadece cevap kâğıdını işaretlemek üzere yanında olduğunu söyledi. Durumun bina sorumlusuna bildirmesi de çözüm olmadı. Yapılan araştırmada Özcan Yenil'in sınava başvuru yaptığı sırada "9 punto okuyabilir, işaretleyici istiyor" şıkkının işaretlendiği görüldü. Soruları okuyamayacaklarını söyleyen ÖSYM görevlileri de Özcan Yenil'e yardımcı olamadı.

ŞİKÂYETÇİ OLDU
Bir yıl boyunca geceli gündüzlü çalıştığı sınavda boş cevap anahtarı teslim etmek zorunda kalan Yenil gözyaşları içerisinde evinin yolunu tuttu. Yanlış şıkkı işaretleyen okul yöneticisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunan Yenil, aynı zamanda idare mahkemesine sınavının yenilenmesi üzerine de dava açtı. ÖSYM'ye mağduriyetinin giderilmesi için bir de dilekçe verdi. SABAH'a konuşan Yeni, "Sınav başvurusu yaptığım Şehremini Lisesi'nin müdür yardımcısı 'işaretlemeci' istediğim yönündeki şıkkı işaretlemiş. Oysa ben okuma ve işaretleme görevlisi için ayrılan şıkkın işaretlenmesini istemiştim. Çok üzgünüm. İlgililerden yardım bekliyorum.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Âmâ öğrenciyi yakan hata
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN