Şişli'de polis anaokulu öğrencilerine bilimi sevdirdi

Giriş Tarihi: 16.7.2014 16:46 Güncelleme Tarihi: 16.7.2014 17:05

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atanan çiçeği burnunda emniyet müdürü Melih Ekici ilk iş olarak anaokulu öğrencilerine "Bilimi sevdirme" konulu bir etkinlik düzenledi.

Etkinlik sonrası anaokulu öğrencilerine oyuncak dağıtan Şişli İlçe Emniyet Müdürü Melih Ekici, "düzenlediğimiz etkinlikle çocukların bilime ilgisini artırmayı ve polisle kaynaşmasını hedefledik" diye konuştu.

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü. Şişli Nuri Akın Anadolu Lisesi'nde anaokulu öğrencilerine yönelik "Bilimi sevdirme" konulu bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte İstanbul Teknik Üniversitesi Bilim Merkezi de çocukları eğlendirirken bilgilendiren bir gösteri sundu. Gösteri de çocuklara oyun yoluyla bazı fizik ve kimya biliminde temel olan bilgiler sunuldu. Etkinliğe Şişli'de bulunan tüm anaokulları katılırken yapılan gösterilerden öğrenciler büyük keyif aldı. Etkinliğin sona ermesiyle Şişli İlçe Emniyet Müdürü Melih Ekici etkinliğe katılan anaokulu öğrencilerine teker teker oyuncak dağıttı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Yapılan gösteri ve hediyelerden mutlu olan anaokulu öğrencileri Ekici'den bu etkinliğin devamlı olarak yapılmasını istedi. Etkinlik sonrası açıklama yapan Şişli İlçe Emniyet Müdürü Melih Ekici etkinlikte kendilerine destek veren İTÜ Bilim Merkezi'ne teşekkür etti. Bilimsel deneylerin çocukların dağarcığında kalmasının önemine vurgu yapan Ekici, "görsellik önemli olduğu için böyle bir gösteri yaptık. Etkinlikle çocukların bilime olan ilgisini artırmayı ve polisle kaynaşmasını hedefledik. Umarım çocuklarımız ileriki yaşlarında bu etkinlikte öğrendiklerini, bilimi ve polisi hatırlar. " dedi. Şişli İlçe Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği'nde görevli polislerde anaokulu öğrencileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şişli'de polis anaokulu öğrencilerine bilimi sevdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN