Hollandalı Bernadette’nin büyük vefası

Giriş Tarihi: 17.7.2014 16:05

Hollandalı Bernadette Van Gils, askere gitmeden önce nişanlandığı Osmaniyeli Şehit Piyade Onbaşı Murat Karaman'ın 7 yıldır mezarını ziyaret ediyor.

Hollandalı Bernadette (27), 2006 yılında Antalya'nın Alanya ilçesinde tanıştığı Murat Karaman'ın daha sonra askerlik görevi için gittiği Şırnak'ta 10 Eylül 2007 tarihinde şehit olması üzerine yıkıldı. Şehit nişanlısını unutamayan Bernadette, o tarihten itibaren her yıl Hollanda'dan Osmaniye'ye gelerek şehit nişanlısının mezarını ve ailesini ziyaret ediyor.

Nişanlısını çok sevdiğini ve unutamadığını belirten Bernadette, "Onunla Alanya'da tanıştım ve onu çok sevmiştim. Askere gittikten sonra da hafta sonları buluşuyorduk. Onunla çok mutluydum. Öldüğü haberi gelince inanamadım. Onu bugüne kadar unutamadım. Her yıl Osmaniye'ye gelerek mezarını ve ailesini ziyaret ediyorum. Bundan sonra da gelmeye devam edeceğim" dedi. İlerde evlenmeyi düşünüp düşünmediği sorusu üzerine Bernadette, "Evlenmeyi düşünmüyorum. Onu ve ailesini çok sevdim. Ailesi de beni seviyor' şeklinde konuştu.

Sevdiğinin mezarını karanfillerle donatan Bernadette, ziyarette duygulu anlar yaşadı. Şehit Murat Karaman'ın annesi Hatice Karaman da, Bernadette'nin oğlunu bu kadar sevmesinin kendilerini çok duygulandırdığını belirterek, kendilerinin de Bernadette'yi çok sevdiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollandalı Bernadette’nin büyük vefası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN