Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü yogacıya yurtdışı yasağı

Giriş Tarihi: 18.7.2014

"Cinsel saldırı" suçundan gözaltına alınan ve mahkeme tarafından serbest bırakılan yogacı Akif Manaf'a yurtdışına çıkış yasağı konuldu

Dolandırıcılık, sahtecilik ve "nitelikli cinsel saldırı" suçlamalarıyla önceki gün İstanbul Emniyeti'nde sorguya alınan Akif Manaf, bir milyon liranın üzerinde vurgun yaptığı iddiasını ve diğer suçlamaları reddetti. Dün savcılığa çıkarılan Manaf, ellerindeki kelepçeyi gömleğiyle gizledi. Adli kontrol istemiyle Nöbetçi 11. Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkarılan Manaf, yurtdışına çıkış yasağı konarak serbest bırakıldı. Manaf, savcılık ifadesinde şikayetçi P.M.E.'nin yoga eğitimi verdiği şirketinde vergi kaçakçılığında bulunduğunu öğrenince kendisini uyardığını belirterek "İşlerime karışma yoksa senin kadınları taciz ettiğini söylerim' diye beni tehdit etti. DVD'lerimi bandrolsüz olarak üretip sattığını öğrendiğimde de kendisini uyardım. Beni yine 'Sana iftira atarak işini bitiririm' diye tehdit etti" dedi. Serbest kaldıktan sonra adliye çıkışında konuşan Manaf "Tüm suçlamalar asılsız. Hiçbir kanıt yok. Sadece bir dedikodu şeklindedir. Tamamen iftira şeklinde dedikodular var. Bir insanı kirletmek için en kolay yol cinsel içerikli şikayettir" diye konuştu. Adları gizlenen şikayetçilerin savcılık ifadelerinde Manaf hakkında şok suçlamalar var. İşte özeti:

ŞOK SUÇLAMALAR
Kız üniversite öğrencisi: Bir gün bana 'Üstatla ilişki yaşamak seni farklı kılar, üstatla ilişki yaşamak herkese nasip olmaz, üstatla ilişki yaşayan acı çekmez' telkinlerinde bulunmaya başladı. Ardından da belimi okşadı. 'Sizi baba olarak görüyorum' diyerek kendisini tersledim. Bundan sonra beni dışlamaya başladı. Bana, 'Senin hormonlarında bir sorun var, kimse üstadı reddedemez' diyerek baskı yaptı.
Şikayetçi kadın: Bioenerji alanı temizlemek için beni yoga merkezine çağırdı. Üzerimde sadece havlu kalacak şekilde uzanmamı istedi. Birliktelik sırasında eşimin beni aldattığını söyledi.
Erkek mühendis: Beni beyaz giyinmeye zorladı. Kendisine şeyh gibi davranılıyordu. Ayakkabısı bile giydiriliyordu. Kendisinin peygamber ile eşdeğerde olduğunu hissettiren konuşmalar yapıyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü yogacıya yurtdışı yasağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN