Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zabıta Niko

Giriş Tarihi: 18.7.2014

Gökçeada'da yaşayan Rum asıllı Nikolaos Karanikola, belediyede sözleşmeli olarak işe alındı. Zabıta Niko, "Burada doğdum, burada büyüdüm. Ben zaten bu adanın çocuğuyum" dedi

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde yaşayan Nikolaos Karanikola, belediyede zabıta olarak göreve başladı. Türk ve Rum vatandaşların iç içe yaşadığı Gökçeada'da doğan Nikolaos Karanikola (35), Rum asıllı Türk vatandaşı. İlk ve ortaokulu İstanbul'da okuyan Karanikola, askerlik görevini bitirdikten sonra adaya dönüp ailesiyle hayvancılık yapmaya başladı. Karanikola, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından ilçe belediyesine iş başvurusunda bulundu. Nisan ayında hizmet alımı yoluyla sözleşmeli olarak işe alınan Nikolaos Karanikola, zabıta kadrosunda görevlendirildi. Esnafın "Niko" diye seslendiği zabıta Niko, "Ben zaten bu adanın çocuğuyum. Herkesi tanıyorum. Herkesle aramız iyi. Esnafımız da bana oldukça iyi yaklaşıyor. Karşılıklı sevgi saygı içerisinde görevimi yapıyorum" şeklinde konuştu.

'HAYATIN NORMAL AKIŞI'
Nikolaos Karanikola'yı işe alırken, Türk-Rum dostluğuna örnek olması gibi bir düşünceleri bulunmadığını vurgulayan Belediye Başkanı Ünal Çetin ise, "Burada o kadar güzel bir kaynaşma var ki, dostluk örneklerine ihtiyacımız yok. Tüm ada halkı, çarşıda, pazarda birlikte olduğumuz, birlikte çay içip sohbet ettiğimiz sosyal hayatın içerisinde artık tamamen bütünleştiğimiz insanlar. Niko'nun belediyede işe girmesi tamamen hayatın normal akışı içerisinde cereyan etmiştir. Eğer bu konuda bir ihtiyaç hissedersek bu sayı artabilir de. Niko da diğer tüm vatandaşlarımız gibi adamızın çocuğu ve görevini layıkıyla yerine getiren bir çalışan. Biz olaya böyle bakıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zabıta Niko
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN