İlk beşiz bebekler 2 yaşında

Yozgatlı Bulut ailesi prematüre doğan Türkiye'nin yaşayan ilk beşizleri Emin, Ege, Faruk, Kerem ve Zeynep için yaş günü pastası kesti

Giriş Tarihi: 23.7.2014
Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde yaşayan İbrahim ve Özlem Bulut çifti, prematüre olarak dünyaya gelen beşiz bebeklerinin 2'nci yaş gününü evlerinde kutladılar. İlçe Kaymakamlığı'nın kendilerine tahsis ettiği evde yaşayan Bulut çifti, beşizlerin sağlık durumunun iyi olduğunu söylediler. Beşizler Emin, Ege, Faruk, Kerem ve Zeynep doğum günü pastalarını 6 yaşındaki ağabeyleri Efe ile birlikte kesti. Baba İbrahim Bulut "Bakımları zor, üstesinden gelmek maddi ve manevi anlamda yoruyor. Artık yaşları ilerledikçe dışarı çıkmak istiyorlar. Biz de imkanlarımız ölçüsünde onları eğlendirmeye çalışıyoruz. Bugünleri görmek bile bizim için mutluluk verici" dedi. Anne Özlem Bulut ise, Akdağmadeni Belediyesi'nin tahsis ettiği bakıcının da kendilerine destek olduğunu söyledi.

BİRBİRLERİNİ ISIRIYORLAR

Anne Bulut, "Evin en büyük odasını oturma odası yaptık. Kapıya onlar için özel bir kapı daha yaptık. Kapı açıldığı zaman her biri farkı odalara kaçıyorlar. Bir aradayken bazen kavga ediyor, birbirlerini ısırıyorlar. Zeynep kız olduğu için erkeklerin arasında eziliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk beşiz bebekler 2 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN