Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatil gününü yetim çocuklara ayırdı

Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pazar gününü, ailesiyle vakit geçirmek yerine, ailesiyle birlikte yetim çocuklara ayırdı. Üç çocuğu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu ile birlikte yetim çocukları ziyaret eden Başkan İmamoğlu, sokak çocuklarıyla da bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 23.7.2014 23:07 Güncelleme Tarihi: 23.7.2014 23:09
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı iken de maddi-manevi ilgisini esirgemediği yurt çocukları ve sokak çocuklarını, bu kez Belediye Başkanı olarak ailesiyle ziyaret eden İmamoğlu, yurt idarecileri ve dernek yetkilileriyle görüş alışverişinde bulundu, beraberinde götürdüğü hediyeleri takdim etti.

"DESTEK OLSUN DİYE DUVARI KENDİM BOYAMIŞTIM"

İmamoğlu, yetiştirme yurdunun misafirhanesinde bir araya geldiği kimsesiz çocuklara ailesini tanıttı, daha sonra çocukları dinledi. Trabzon'da okuduğu yıllarda okulunun karşısında Yetiştirme Yurdu olduğunu ve kimsesiz çocuklar arasından arkadaşı olduğundan bahseden Başkan İmamoğlu, "Birçoğu yakın arkadaşım. Bugün halen görüşürüz" dedi.

O dönemde babasının da yurda yakın bir yerde esnaflık yaptığını, belli bir süre de yurda destek veren bir kuruluşun başkanlık görevini yürüttüğünü ifade eden İmamoğlu, çocuklarla anısını paylaşarak, "O zaman yurtta arkadaşlarıma destek olmak için yurdun duvarlarını bizzat kendim boyamıştım" dedi.

Eğitimin önemine vurgu yapan İmamoğlu, özellikle kız çocuklarının eğitimlerini tamamlamış olmalarının çok önemli olduğunun altını çizerek, Okumaktan sakın vazgeçmeyin. Ne gerekiyorsa yapın" nasihatında bulundu ve çocuklar için elinden gelen katkıyı sunacağını söyledi.

İmamoğlu ailesi daha sonra çeşitli sebeplerle sokakta yaşamak zorunda kalan çocuklara katkı sunan Umut Çocukları Derneği'ne ziyarette bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İmamoğlu'na, ziyarette, derneğe vermiş olduğu desteğinden ötürü teşekkür belgesi ve el yapımı bir tabak hediye edildi.

İmamoğlu ailesi olarak davet edildiği İstanbul YURTAYDER'de iftarını açan Başkan Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu, yıllarca devlet himayesinde büyütülmüş yurt çocuklarıyla aynı sofrayı paylaştı, yetiştirme yurdu kültürü ve kardeşliği üzerine sohbet gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Ressam Remzi Taşkıran'ın fırçasından tuale dökülen İmamoğlu ailesini resmeden tablo hediyesi karşısında duygulanan Ekrem-Dilek İmamoğlu çifti, aile kültüründen yoksun büyüyerek kendilerini yetiştiren, toplum içerisinde olumlu rol üstlenen yurt çocuklarının mücadelesine hayranlık duyduklarının altını çizen ifadeler kullandı.

Mehmet YAMANDAĞ/SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatil gününü yetim çocuklara ayırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN