Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye’nin konuştuğu cinayette ses kaydı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 23.7.2014 10:17

Konya Selçuk Üniversitesi’nde Prof. Dr. Ahmet Gülce’nin öldürdüğü Doç. Dr. Celalettin Özdemir’in kardeşi Mustafa Özdemir, her ikisinin ilişkisi olduğu öne sürülen fakülte sekreteri Asuman S.’ye ait ses kayıtları bulduklarını ve bunu delil olarak savcılığa verdiklerini söyledi.

Asuman S.'nin bir arkadaşına anlattığı bazı şeylerin ses kayıtlarına ulaştıklarını ifade eden Özdemir, kayıtların içeriğini şöyle anlattı: "Salakla konuşayım, arsayı alayım" "Ses kaydının birinde samimiyeti olmadığını söylediği Ahmet Gülce ile 'Canım' diyerek görüşüyor.

Habertürk'ün haberine göre aynı görüşmede Asuman S., Ahmet Gülce'ye soyismi ile hitap ederek 'Gülce yarın Ankara'ya gidelim. Gezeriz' diyor. Bununla birlikte Ahmet Gülce, eşi Handan Hanım'dan boşanmak istediğini, bunu Handan Hanım'a anlattığını söylüyor. Asuman, ağabeyim Celalettin Özdemir'i kastederek 'Salakla da konuşayım' diyerek ağabeyimi arıyor. 'Aşkım' diye başlayan görüşme bittikten sonra ağabeyimden bir ev tapusu alma planını arkadaşına anlatıyor. Bir kayıtta da gizli olarak ses kaydını alan arkadaşına Ahmet Gülce'yi kastederek 'Gülce'nin bilgisayarında ve telefonundaki mesajlarımı silmem lazım' diyor." Asuman S.'nin bir arkadaşı tarafından anlattığı bazı şeylerin kaydedildiğini öğrenip yaptıkları araştırma sonucunda kayıtlara ulaştıklarını dile getiren Özdemir, "Biz Asuman'ın bu cinayetin neresinde olduğunu bilmiyoruz. Ancak olayla dolaylı da olsa bir bağlantısı olduğunu hissediyorduk. Bu olayın en ince ayrıntısına kadar aydınlanacağına inancımız tam" dedi.

FAKÜLTE ODASINDA ÖLDÜRMÜŞTÜ

Selçuk Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Gülce, Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i, fakültedeki odasında 2 Haziran'da bıçaklayarak öldürmüştü. Olayın ardından Gülce tutuklanırken, Gülce ve Özdemir'in ilişki yaşadıkları öne sürülen aynı fakültede görevli sekreter Asuman S., gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin konuştuğu cinayette ses kaydı ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN