Bayrama özel kahve

Manisalı bir kuru kahve işletmecisi Manisalılara bayrama özel 'Dünya Kupası Güney Amerika' özel kahvesi üretti. Dünya Kupasına katılan Latin ülkelerinden getirilen kahvelerden hazırlanan karışım Manisalılardan büyük ilgi görüyor.

Giriş Tarihi: 24.7.2014 11:36
Bayram ziyaretlerinin vazgeçilmezlerinden olan Türk Kahvesi'ne bayramın yaklaşmasıyla birlikte Manisa'da talep arttı. Kuru kahve satışı yapan Yemen Kuru Kahvecisi İşletmesi, Güney Amerika'dan Dünya kupasına katılan tüm ülkelerde yetişen kahvelerden özel bir harman oluşturdu. İşletme, yapmış olduğu Dünya Kupası Güney Amerika özel kahvesini Ramazan Bayramı için müşterilerin kullanımına sundu.

Özellikle bayram gezmelerinin vazgeçilmez ikramlarından olan geleneksel Türk Kahvesi, bayram öncesi en çok satılan ürünler arasında. Bayram şekerlerini almak için çarşıya çıkan vatandaşlar, kuru kahve almayı da ihmal etmiyor. Türk kültürünün vazgeçilmezleri arasında yer alan ve '40 yıl hatırı' olduğu belirtilen Türk Kahvesi Manisa'da, Ramazan bayramı öncesi büyük ilgi görüyor.

Kuru kahve satışı yapan Yemen Kuru Kahvecisi İşletmesi, Güney Amerika'dan Dünya Kupasına katılan tüm ülkelerde yetişen kahvelerden özel bir harman oluşturdu. İşletme, yapmış olduğu Dünya Kupası Güney Amerika özel kahvesini Ramazan Bayramı için müşterilerin kullanımına sundu.
Yemen Kuru Kahvecisi İşletme sahibi Engin Tatlıcıoğlu, 'Dünya kupasında bizim üzerimizde büyük etki yaptı. Dünya kupasından sonra vatandaşlarımız için Türk Kahvesi'nde güney Amerika özel yaptık.

Güney Amerika'dan Dünya kupasına katılan ülkelerin yetiştirmiş oldukları kahvelerden özel bir harman oluşturduk ve bu Ramazan ayında değerli müşterilerimizin kullanımına sunacağız. Fiyatı 4 gramı 4 TL olacak' dedi.

Türk kahvesi fiyatlarına da değinen Tatlıcıoğlu, 'Türk kahvesinde damla sakızı, çilekli, vanilyalı, karamelli, çifte kavrulmuş gibi 10 çeşit kahvemiz var. Fiyatları 30 TL ila 50 TL arası değişiyor. Yani 100 gramı 3 TL ila 5 TL arası. Aromalı kahveler yapıyoruz. Bunlar tamamen kendi imalatımızdır. Manisa'da tek yapan firma biziz. Tabi Ramazan işlerimizi çok olumlu yönde etkiliyor. Aylık tüketimimiz aşağı yukarı yıl bazında 4 ton gibi aylık tüketimimiz var. Tabi Ramazan'da bu 6 tona hatta 7 tona kadar çıkıyor. Yani kapasitemizin aşağı yukarı yüzde 50 ila yüzde 60 arttırıyoruz. Ramazan bizim açımızdan çok bereketli geçiyor' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayrama özel kahve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN