Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram trafiği çilesi başladı

Giriş Tarihi: 25.7.2014 17:27

Bayram tatili önce trafik çilesi başladı. Bolu TEM Otoyolunda 2 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

5 günlük bayram tatili öncesi yola çıkan tatilciler, yollarda yoğunluk oluşturmaya başladı.

Hafta sonu trafiğin daha fazla olacağını düşünerek yola erken çıkmak isteyen vatandaşlar, TEM Otoyolu ve D-100 Karayolunda yoğun trafikle karşılaştı. Gerede bağlantı yolu Ankara istikametinde 2 kilometrelik araç kuyruğu oluşurken, trafik Yeniçağa gişelerinden D-100 Karayoluna veriliyor. Polis ekipleri TEM Otoyolunda yer yer trafik önlemleri alırken, olumsuz durumlara karşı polis ekipleri yol boyunca belirli aralıklarla nöbet tutuyor. Bayram tatili boyunca trafik çilesinin devam etmesi beklenen TEM Otoyolu ve D-100 Karayolunda, yetkililer sürücülerin tüm uyarı, işaret ve levhalarına uymaları konusunda uyarıda bulundu.

İSTANBUL'DA TRAFİK DURMA NOKTASINDA

İstanbul'da özellikle boğaz köprülerine giden ana yollar adeta durma noktasına geldi. TEM Avrupa Anadolu geçişinde FSM Köprüsü trafiğk yoğunluğu Altınşehir'den başlıyor. Yaklaşık 20 km'lik yolda araçlar adeta adım adım ilerliyor.

E-5'te ise Avcılar'dan Boğaziçi Köprüsü'ne kadar büyük yoğunluk yaşanıyor.


Yoğunluk haritası İBB Trafik Kontrol Merkezi'nden alınmıştır

BU NOKTALARA DİKKAT

İstanbul'dan yola çıkan araç sürücülerinin TEM ve D-100 karayolunun Kocaeli geçişinde, en çok Dilovası Rampası, tüneller ve Hereke geçişi, Mağaraburnu Virajı'nda çok dikkatli olmaları gerekiyor. Kazaların daha sıklıkla görüldüğü bu noktalarda sürücülerin aşırı hız yapmaktan kaçınmaları ve sollama yapmamaları öneriliyor.

TEM'den gelinip Ankara yönüne gidecek araçların zorunlu olmadıkça İzmit kent içine girmemeleri ve TEM'den yollarına devam etmeleri öneriliyor. Yalova Bursa ve İzmir istikametine gidecek olan ve Eskihisar feribot iskelesine girmeyen araç sürücülerinin ise TEM'in Doğu turnikelerinden İzmit'e girip buradan İzmit-Yalova yoluna girmeleri isteniyor.

İDO'DAN EK SEFERLER

Bu arada İDO, bugünden itibaren 30 Temmuz Çarşamba gününe kadar uzanan 6 günlük süre içinde birçok hatta ek seferler koydu. Yapılan açıklamada, İDO, 6 günlük sürede yaklaşık 3 bin 550 sefer gerçekleştirerek 3 milyon 160 bin yolcu ve 250 bin araç taşımayı planlıyor.
Bayram tatili boyunca oluşacak yoğunluğa karşı, 6 günlük tatil süresince hızlı feribot ve dış hat deniz otobüsü hatlarında 740 sefer yapılacak.
İDO Feribot ve deniz otobüsü hatlarında sefer sayılarını da artırırken, öngörülenin üzerinde oluşacak talepler de ek seferler ile karşılanacak. Ramazan Bayramı tarifesi kapsamında, 455 Hızlı Feribot, 286 Dış Hat Deniz Otobüsü, 330 İç Hat Deniz Otobüsü ve 2 bin 476 Araba Vapuru seferi ile toplam 3 bin 550'ye yakın sefer yapacak.

Eskihisar - Topçular hattında 17 gemi ile 24 saat yapılacak, aralıksız seferlerde yaklaşık 2 milyon 550 bin yolcu ve 184 bin araç kapasitesi sunacak. İDO ayrıca iç hat deniz otobüsü ve Sirkeci- Harem araba vapuru hattında 26 Temmuz 2014 Cumartesi - 30 Temmuz 2014 Çarşamba tarihleri arasında Pazar günü tarifesi uygulayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram trafiği çilesi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN